Rise of the Ronin to nowa gra twórców Nioh i konsolowy exclusive PS5

Rise of the Ronin
Newsy PC PS5

State of Play było pełne niespodzianek, a jedna z najciekawszych to Rise of the Ronin. Twórcy Nioh zaprezentowali światu swoją najnowszą produkcję.

Projekt powstaje od siedmiu lat i w gruncie rzeczy przypomina poprzednie produkcje Team Ninja: to RPG akcji skupiające się na szybkiej i intensywnej walce. Co więcej, tym razem graczom przyjdzie zwiedzić otwarty świat.

Historię osadzono w XIX-wiecznej Japonii pod koniec okresu Edo. W grze prześledzimy losy pewnego ronina, który jest „wojownikiem niezwiązanym z żadnym panem i może dokonywać własnych wyborów”. Na tym konkrety dotyczące fabuły się kończą.

Rozgrywka ucieszy fanów Nioh, choć na ten moment nie wiadomo, czy mamy tu do czynienia z produkcją soulslike. Gra zaprezentuje walkę przy użyciu katan, innej broni białej oraz broni palnej, a nasz ronin będzie mógł dosiąść wiernego rumaka i skorzystać z… prowizorycznej lotni. Zapowiada się ciekawie.

Rise of the Ronin ma zadebiutować w 2024 roku. Gra jest konsolowym tytułem ekskluzywnym PlayStation 5, co oznacza, że w chwili premiery może (ale nie musi) trafić na komputery osobiste.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie