Discord na PS5 coraz bliżej. Być może nawet szybciej niż się spodziewaliśmy

PS5 ma dostać aplikację Discord
Newsy PS5

Od jakiegoś czasu Discord i PlayStation łączą siły. Do tej pory jednak nie dostaliśmy aplikacji z czatem na PS5. Ma się to niebawem zmienić.

Kiedyś było Skype, potem TeamSpeak i mnóstwo innych komunikatorów, a od lat największą popularnością cieszy się Discord. Aplikacja powstała jako czat przede wszystkim dla graczy, choć nie tylko oni z niej korzystają. W końcu pojawiła się możliwość stawiania własnych serwerów dla społeczności. Integracja funkcji społecznościowych z komunikatorem okazała się strzałem w dziesiątkę.

Z czasem Discord zaczął pojawiać się na innych urządzeniach, nie tylko na PC. Problem w tym, że przez tak długi czas wciąż gracze PS5 nie otrzymali stosownej aplikacji. Ta, zgodnie z zapowiedziami, powinna nadejść. W końcu Sony i komunikator połączyły siły, ale na razie tylko w formie łączenia kont z PSN.

Znany insider Tom Henderson wskazuje, że pełnoprawna aplikacja Discorda z czatem głosowym powinna zadebiutować na konsoli „niebieskich” zaledwie „w ciągu kilku miesięcy”. Taka integracja ma rzekomo zdarzyć się przy okazji wersji 7.00 konsol. Dla jasności trzeba zaznaczyć, iż wersja 6.00 ukazać się ma w połowie września.

Na razie trzeba przede wszystkim poczekać na oficjalne informacje od Sony. Gracze PS5 i tak mają przed sobą ciekawe miesiące. Niedawno zapowiedziano DualSense Edge, zbliża się także premiera PS VR2. Pewnego rodzaju łyżką dziegciu jest podwyżka cen konsoli.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie