Sony oficjalnie podnosi cenę PS5. „Globalne środowisko gospodarcze jest wyzwaniem”

PS5 oficjalnie będzie jeszcze droższe. Sony podwyższa cenę konsoli
Newsy PS5

No cóż… Sony wcześniej ani nie zaprzeczało, ani nie potwierdzało. Teraz jednak wiemy na pewno, że cena PS5 wzrośnie w niemalże każdym regionie.

To było do przewidzenia jeszcze wtedy, gdy o sprawie wypowiadał się wiceprezes gospodarczy Sony. Wtedy odmówił on komentarza w kwestii podwyżki ceny za PS5, tłumacząc się brakiem nowych informacji. Nie było to ani potwierdzenie, ani zaprzeczenie, więc wiele osób wzięło to za „odroczone potwierdzenie”. No i stało się.

PS5 drożej

Na oficjalnym blogu filmy dowiadujemy się, że kwestia wyższej ceny PS5 to nie pieśń przyszłości. Sony, w związku z „globalną sytuacją gospodarczą” postanowiło podnieść cenę swojego sprzętu. PlayStation ma kosztować więcej w praktycznie każdym regionie i zapewne nie ominie to Polski. Na ten moment nie ma jednak oficjalnych informacji w sprawie naszego rynku, a możemy posiłkować się jedynie ogólnym ujęciem Europy w podnoszeniu cen.

Globalne środowisko gospodarcze jest wyzwaniem, którego bez wątpienia doświadcza wielu z Was na całym świecie. Obserwujemy wysoką globalną inflację, a także niekorzystne trendy walutowe, które wpływają na konsumentów i wywierają presję na wiele branż. W związku z tymi trudnymi warunkami ekonomicznymi, SIE podjęło trudną decyzję o podniesieniu zalecanej ceny detalicznej (RRP) PlayStation 5 na wybranych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), Azji i Pacyfiku (APAC), Ameryki Łacińskiej (LATAM) oraz Kanady.

– czytamy na blogu PlayStation

Co ciekawe, podwyżka ominie… Stany Zjednoczone. Konkretnych wytycznych co do Polski nie ma, ale w Europie wyższa cena to kwestia 50 euro. Możemy założyć, iż chodzi więc mniej więcej o 250 złotych. Sony informuje o następujących cenach w regionie EMEA:

  • PS5 z napędem – 549.99 euro (wcześniej 499 euro)
  • PS5 Digital Edition – 449.99 euro (poprzednio 399 euro)

Nie jest to więc być może zbyt dużo, a istnieje spora szansa na to, że polscy gracze aż tak mocno tego nie odczują. W naszym kraju w asortymencie większości sklepów dominują przede wszystkim zestawy z grami i akcesoriami, nierzadko osiągające cenę ponad 3 tys. zł.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie