DualSense Edge to odpowiedź na Xbox Elite. Pierwsze szczegóły o potencjalnie genialnym sprzęcie do PS5

DualSense Edge w pierwszych szczegółach. Nowa technologia do PS5
Newsy PS5

Czy już teraz można jarać się nowym sprzętem do PS5? Lepiej nie, ale nic na to nie poradzę. DualSense Edge wygląda i zapowiada się olśniewająco.

DualSense Edge to nowe wcielenie świetnego kontrolera do PlayStation 5 (i PC, jakby nie patrzeć). Sprzęt dedykowany jednak przede wszystkim dla konsoli Sony doczeka się ulepszonej wersji, pozwalającej na wiele. Ciężko patrzeć na to inaczej niż jako na swoistą odpowiedź na Xbox Elite. PlayStation zadbało mimo to o funkcje, których próżno szukać u konkurencji.

DualSense Edge to znacznie lepsze DualSense do PS5

Po wczorajszej zapowiedzi nastała chwila ciszy, aby wkrótce Sony zdradziło pierwsze konkrety. Na blogu firmy pojawił się wpis dedykowany nowemu urządzeniu. DualSense Edge ma być „ultra-konfigurowalny”, łącząc ze sobą nowe pomysły i sprawdzone patenty. Nikogo nie zaskoczy, iż i tym razem Sony stawia na rewolucyjne wsparcie haptycznych informacji zwrotnych, adaptacyjne triggery, sterowanie ruchem i dodatkowy mikrofon. Firma chwali się przede wszystkim możliwością dostosowania pada pod siebie.

Możesz sprawić, że kontroler bezprzewodowy DualSense Edge stanie się unikalny dla Ciebie, poprzez remapowanie lub dezaktywowanie określonych przycisków oraz precyzyjne dostrojenie swojej celności poprzez regulację czułości drążka i martwych stref (odległość, na jaką przesuwa się drążek analogowy, zanim zostanie rozpoznany w grze). Ponadto każdy spust jest regulowany za pomocą opcji pozwalających na dostosowanie zasięgu i martwych stref do własnych preferencji. Możesz na przykład ręcznie zmniejszyć odległość przesunięcia spustów, aby uzyskać szybsze wejście w konkurencyjnych grach FPS lub zmniejszyć martwą strefę, aby precyzyjnie kontrolować przepustnicę w grach wyścigowych.

– głosi dumnie PlayStation

Kolejną nowością jest możliwość korzystania z różnych profili „w locie”, bez potrzeby wchodzenia do ustawień. Wszelkich tych zmian (i dodatkowych ustawień) dokonamy za sprawą nowego przycisku „Fn”. Świetną nowością jest także duża swoboda wybory nakładek. Nowe DualSense pozwoli wymienić analogi i triggery. W zestawie znajdziemy nawet trzy różne nakładki na analogi, a wszystko inne będziemy mogli dokupić za dodatkową opłatą.

Firma nie zdecydowała się ogłosić daty premiery sprzętu, choć stać się to ma w ciągu „najbliższych miesięcy”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie