Discord wprowadza funkcję dla graczy PlayStation. Na razie bez komunikatora na konsolach

PlayStation i Discord - grafika
Mobile PC PS4 PS5

W maju zeszłego roku Discord i PlayStation ogłosiły nawiązanie współpracy. Choć na razie nie doczekamy się wprowadzenia aplikacji na konsole Sony, popularny komunikator zyskał ważną funkcję dla fanów sprzętów od Niebieskich.

Użytkownicy Discorda mogą połączyć swoje konto z profilem PlayStation Network. Opcja ta pozwoli Wam na sprawdzenie z poziomu Discorda w co akurat grają Wasi znajomi na PS4 i PS5 i w drugą stronę. Co więcej, możecie też ustawić swój nick z PSN na Discordzie tak, aby gracze mogli Was znaleźć przy jego pomocy.

PlayStation 5 – tutaj kupisz. Ceny i aktualne oferty:

Funkcja powinna być już dostępna również w Polsce. W moim przypadku włączenie Discorda zaowocowało otrzymaniem powiadomienia o możliwości połączenia konta PSN. Jeśli nie widzicie takiego powiadomienia u siebie, spróbujcie połączyć konta z poziomu menu ustawień. Jeśli tam również nie widzicie odpowiedniej opcji, możliwe, że musicie jeszcze trochę poczekać na udostępnienie funkcji na Waszym koncie.

Wprowadzenia możliwości połączenia kont Discord i PlayStation Network spodziewaliśmy się od paru tygodni. Niedawno na Discordzie pojawiła się ikonka PSN, która zwiastowała, że już niedługo takowa funkcja pojawi się w komunikatorze.

Nie wiadomo czy Discord pojawi się w jakiejkolwiek formie na konsolach Sony. Póki co nie ujawniono konkretnych planów na ewentualne wprowadzenie komunikatora na PS4 i PS5.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie