Devkit PS5 jako “podstawka do pizzy” i to za prawie 26 tysięcy złotych

PS5 jako PizzaStation 5 za 26 tys. zł | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Jakiś memiarz wystawił devkita PS5 jako “PizzStation 5” w serwisie aukcyjnym. Pomysł się opłacił, bo kupiono sprzęt za niemal 26 tysięcy złotych.

Devkity konsol to szczególne ich wersje, nierzadko przewyższające możliwościami konsumencie edycje w sklepach. Powstają po to, aby twórcy mogli tworzyć gry na tę platformę, a Sony szczególnie jest niezwykle czujne i szybko wyłapuje wszystkie przejawy wzbogacenia się na devkitach przez osoby, które je posiadają. To nic trudnego – w końcu każdy egzemplarz ma unikalny numer i dedykowane IP, przez co jego śledzenie jest banalnie proste.

PS5, czyli PizzaStation 5

Ktoś postanowił jednak obejść ten problem, chcąc najwyraźniej sprzedać sprzęt tak, aby Sony się nie zorientowało. Jak zauważył jeden z użytkowników Twittera, na eBayu pojawiło się ogłoszenie dotyczące… “PizzaStation 5 Development Pizza Kit”. Miałby to być specjalny zestaw do pizzy, z bardzo dużą podkładką pod kawałki. Zanim zapytacie – tak, jest to żart z memów, gdy gracze śmiali się, że kształt litery V wcale nie oznacza rzymskiej piątki, a właśnie miejsce na umieszczenie kawałka pizzy.

Na zdjęciu w aukcji widać sprzęt w całej jego okazałości – nie ma wątpliwości co do tego, czy to faktycznie devkit PS5. Na środku leży jednak kawałek pizzy. Wokół są pudełka po pizzy, a sprzedawca oferuje nawet szpatułkę sygnowaną logo PlayStation. Cena jest kosmiczna (ale to nic nadzwyczajnego przy taki sprzęcie) – 6050 euro bez dostawy (czyli ponad 25 880 zł). Co ciekawe, udało się, bo ktoś sprzęt kupił.

Nie oznacza to, że konsolę dostanie, bo o pomyśle szybko zrobiło się głośno w social mediach. Z tego powodu Sony najpewniej dość szybko zidentyfikuje spryciarza, a kupujący najpewniej będzie musiał ubiegać się o zwrot płatności.

Źródło: GameRant

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie