PS5 devkit – dlaczego wygląda jak litera V?

Sony ma konkretny powód, aby PlayStation 5 wygląda tak jak na zdjęciach.

W weekend do sieci trafiły zdjęcia devkitu PS5, które jednocześnie potwierdziły wcześniejsze spekulacje. Sprzęt jest dość sporych rozmiarów, ma wyświetlacz z przodu i zbudowany jest w kształcie litery V. Zwłaszcza to ostatnie budzi sporo zainteresowania, bo w porównaniu do innymi zestawami developerskimi, ten wygląda naprawdę futurystycznie.

Tom Warren z The Verge uważa, że taka konstrukcja konsoli ma przede wszystkim ułatwić chłodzenie, co jest niezmiernie ważne dla producentów gier. Ponadto dzięki wlotom powietrza po bokach, można ułożyć jeden sprzęt na drugi, nie tracąc zbytnio właśnie na chłodzeniu. Ciepło zatem nie musi wędrować do góry czy na dół. Dzięki temu, developerzy ustawią jedną konsolę na drugą w jednym pomieszczeniu i na przykład porównają wyniki rejestrowane na wyświetlaczach sprzętu.

Brzmi sensownie? Jak najbardziej. My nie możemy się z kolei doczekać ujawnienia wyglądu wersji dla konsumentów. Ciekawe jak bardzo będzie odbiegać od tej dla developerów, bo pewne jest, że różnić się będzie. Do tej pory w historii marki PlayStation, tylko devkit PSX-a nie różnił się wyglądem od wersji sklepowej. Jedyna różnica była taka, że devkit był niebieski.

Swoją drogą, mamy nadzieję że jutro, czyli 3 grudnia Sony przedstawi nowe szczegóły odnośnie PlayStation 5. W końcu tego dnia będziemy mieć 25-rocznicę marki PlayStation.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: