Na PS VR2 przyjdzie nam poczekać. Deweloperzy mogli przypadkowo wygadać się o premierze

PS VR2 w ofercie polskich sklepów. Zamówienia, przedsprzedaż, ceny
Newsy PS5

Fani PlayStation od zapowiedzi PS VR2 nie mogą doczekać się ujawnienia terminu premiery sprzętu. Wiele wskazuje na to, że jeszcze trochę poczekamy.

Pierwsze VR dla konsoli PlayStation okazało się dobrym, acz dość skromnym sprzętem. Nie dostaliśmy aż tylu przełomowych gier, a i sam sprzęt nie oferował żadnej wyjątkowej jakości, choć z pewnością był hitem. Teraz może się to zmienić, a Sony najpewniej chce zdobyć dla siebie kluczowe miejsce na poletku gamingu w wirtualnej rzeczywistości. Od dawna w sieci jest mnóstwo spekulacji dotyczących możliwego terminu premiery. Niedawno wiarygodny insider twierdził, że nie ma sensu liczyć na PS VR2 w tym roku.

Teraz kolejne informacje na to wskazują, jednak pochodzą z praktycznie oficjalnego źródła. Na niedawnym State of Play zapowiedziano szereg świetnych gier, w tym parę intrygujących pozycji na nowy headset. Wśród nich trzeba koniecznie wspomnieć o rewelacyjnie wyglądającym Horizon Call of the Mountain. Z kolei fani zombiaków mogą liczyć na The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution. I to właśnie odpowiedzialni za grę deweloperzy ze Skydance mogli przez przypadek wypaplać się o odległej dacie premiery sprzętu.

PS VR2 nie tak szybko

We wpisie na blogu PlayStation czytamy, że nadchodząca produkcja na VR ukaże się w tym roku na PS VR oraz Meta Quest 2 w tym roku. Znalazła się również wzmianka o wersji na nowy headset Sony, jednak jej premiera jest znacznie bardziej odległa.

The Walking Dead: Saints & Sinners – Chapter 2: Retribution ma się obecnie pojawić na PSVR pod koniec 2022 roku, a na PS VR2 w 2023 roku.

– czytamy na blogu PlayStation

Kontynuacja hitu z uniwersum The Walking Dead najpewniej będzie tytułem startowym na nowy sprzęt. W końcu samo PlayStation potwierdziło, że na premierę VR2 dostaniemy o wiele więcej gier niż w przypadku debiutu… PS5. Skoro TWD ma być gotowe na ukazanie się w 2022 roku na wydane już urządzenia, raczej nie ma co spodziewać się debiutu VR2 przed 2023 rokiem.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie