PS VR2 będzie miało więcej gier startowych od PS5

PS VR 1 2 - ludzie w goglach
Newsy PS5

„Na rynku VR jest mało gier” – nie powiedział nikt śledzący ten segment branży. PlayStation obiecuje, że PS VR2 również zaoferuje szereg tytułów już w chwili premiery.

Szef PlayStation, Jim Ryan, potwierdził przybliżoną liczbę gier startowych na kolejną generację wirtualnej rzeczywistości od Sony. PS VR2 ma zaoferować ponad 20 gier w chwili premiery, z czego część z nich będą stanowiły produkcje od PS Studios.

Obecnie przeznaczane są znaczne środki na współpracę z twórcami niezależnymi i innymi twórcami zewnętrznymi, aby zapewnić sobie znaczną ilość atrakcyjnej zawartości VR w momencie premiery PlayStation VR2.
Energia, wysiłek i pieniądze będą rosły wraz ze wzrostem liczby zainstalowanych zestawów PlayStation VR 2.

– powiedział Jim Ryan w trakcie konferencji finansowej

Liczba tytułów startowych robi wrażenie. Przypominam, że PS5 miało (nie wliczając gier-usług pokroju Fortnite) ledwie kilkanaście produkcji startowych. Oczywiście wiele produkcji na PS VR2 to najpewniej jedynie porty z PC VR i gogli Meta, ale i tak będzie w czym wybierać.

Na ten moment nie wiadomo też zbyt wiele na temat gier ekskluzywnych dla PlayStation VR2. Jedynym zapowiedzianym tytułem jest Horizon Call of the Mountain, nad którym pracują zespoły Firesprite i Guerilla Games. Niewykluczone jednak, że wkrótce doczekamy się pokazu gier skupionego na nowym PS VR i to na nim poznamy kolejne tytuły zmierzające na ten sprzęt.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie