Ależ to był dobry pokaz! Podsumowanie PlayStation State of Play

PlayStation
Newsy PC PS4 PS5

Jeśli nie oglądaliście PlayStation State of Play, żałujcie, bo emocji nie brakowało. Oto nasze pełne podsumowanie pokazu nowych gier zmierzających na PS4, PS5 i PS VR2.

Zapowiedź i data premiery Resident Evil 4 Remake

Capcom potwierdziło przecieki i ujawniło odświeżenie mrocznych przygód Leona. Remake Resident Evil 4 zadebiutuje 24 marca 2023 roku i odmieni nie tylko grafikę oraz rozgrywkę klasyka, ale też jego historię.

Zwiastun i termin premiery Final Fantasy XVI

Gracze czekający na Final Fantasy XVI, zapomnijcie o szybkiej premierze. Nowy zwiastun z rozgrywką ujawnia, że produkcja ukaże się dopiero latem 2023 roku.

Marvel’s Spider-Man Remastered i Miles Morales na PC

To zdecydowanie jedna z największych niespodzianek tego PlayStation State of Play. Potwierdzono, że Marvel’s Spider-Man Remastered oraz samodzielny dodatek Miles Morales trafią na komputery osobiste. Port przygód Petera Parkera ukaże się 12 sierpnia, a Miles Morales przyleci na swojej sieci na PC jesienią tego roku.

Zwiastun rozgrywki Street Fighter 6

Miłośnicy bijatyk mogą otwierać szampana. Street Fighter 6 ukaże się w przyszłym roku, a pierwsza prezentacja rozgrywki zdecydowanie napawa optymizmem – zapowiada się solidny tytuł.

Zwiastun rozgrywki The Callisto Protocol

Wreszcie zobaczyliśmy pełną prezentację rozgrywki The Callisto Protocol. Produkcja imponuje oprawą oraz klimatem i choć czuć tu ducha Dead Space, widać, że deweloperzy ze Striking Distance Studios mają szereg nowych pomysłów do zaprezentowania. Premiera już 2 grudnia.

Horizon Call of the Mountain i aktualizacja Forbidden West

PlayStation pokazało pierwszy gameplay z Horizon Call of the Mountain zmierzającego na PlayStation VR2. Guerilla Games zapowiedziało też sporą aktualizację do Horizon Forbidden West, którą możecie już pobierać.

Resident Evil Village trafi na PS VR2

Chyba każdy się tego spodziewał, ale miło zobaczyć oficjalne potwierdzenie – najnowsza odsłona Resident Evil trafi na PlayStation VR2. Fani horrorów będą mogli obserwować smutne losy Ethana Wintersa całkowicie zanurzając się w rozgrywce.

Inne gry na PS VR2

Zapowiedziano też kilka innych produkcji zmierzających na nową generację wirtualnej rzeczywistości od PlayStation. Na sprzęt trafią The Walking Dead: Saints and Sinners Chapter 2: Retribution, No Man’s Sky oraz bliżej nieokreślona zawartość z Resident Evil 4 Remake.

Data premiery Stray

Urocza kocia przygoda otrzymała nowy zwiastun rozgrywki i datę premiery. Prześliczne Stray trafi w ręce graczy-kociarzy już 19 lipca, a do tego będzie dostępne w chwili premiery w ofercie PS Plus Premium oraz PS Plus Extra

Zapowiedź Rollerdrome

Co by było, gdyby John Wick jeździł na wrotkach? Rollerdrome odpowiada na to pytanie i prezentuje dość niestandardowy pomysł na rozgrywkę w klimatycznej oprawie. Produkcja zadebiutuje już 16 sierpnia.

Zapowiedź Eternights

Eternights łączy w sobie symulator randkowy oraz dynamicznego akcyjniaka. Pomysł dość nietypowy, ale gra wygląda całkiem fajnie – premiera w przyszłym roku.

Zapowiedź Season: A Letter to the Future

Jeśli lubicie relaksujące produkcje skupiające się na zwiedzaniu i fabule, koniecznie rzućcie okiem na Seaso: A Letter to the Future. Do dziwnego świata polaroidów, rowerów i pięknych krajobrazów wkroczymy jesienią tego roku.

Tunic trafi na PS5 i PS4

Jedna z najwyżej ocenianych gier niezależnych ostatnich miesięcy wreszcie trafi na konsole PlayStation. Tunic pojawi się na sprzętach do grania Sony 27 września bieżącego roku.

To było najlepsze PlayStation State of Play od bardzo dawna

State of Play z ostatniego roku, może nawet dwóch lat, były zazwyczaj dość przeciętne – zwykle pozostawał po nich niedosyt. Prezentacja z 2 czerwca spełniła jednak w pełni moje oczekiwania pod każdym względem. Nie zabrakło ekscytujących zapowiedzi dużych gier, pokazów rozgrywki, ujawnień dat premier oraz prezentacji tytułów niezależnych. Tak dobrego show mniejszego kalibru od PlayStation nie było od wielu miesięcy.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie