Znamy datę premiery PS VR2. Sony chyba przesadziło z ceną urządzenia

PS VR2 z bardzo wysoką ceną. Znamy też datę premiery
Newsy PS5

W końcu poznaliśmy ostateczną datę premiery PS VR2. Przy okazji Sony zdradziło informacje dotyczące ceny. Ta jest bardzo wysoka, choć mogliśmy się tego spodziewać.

W ostatnim czasie PlayStation (no i Sony również, rzecz jasna) zaczyna coraz bardziej bazować na sprzęcie premium. Sama konsola PS5 podrożała, jasne, ale nie ma w tym nic dziwnego, skoro na świecie szaleje inflacja i kryzys. Szkoda jednak, że w tym całym finansowym zgiełku firma najwyraźniej zapomina o tym, że nie każdego będzie stać na ich nowe sprzęty. DualSense Edge kosztuje krocie, podobnie jak nowa linia urządzeń Inzone. Teraz dołączy do nich zestaw z PS VR2.

PS VR2 za krocie

W ciągu ostatnich kilku miesięcy przedstawiliśmy PlayStation VR2 i daliśmy wgląd w następną generację gier w wirtualnej rzeczywistości, która pozwoli wam uciec do nowych światów, odczuwając przy tym przełomowe poczucie immersji. Dziś mam przyjemność ogłosić, że PlayStation VR2 zostanie oficjalnie wprowadzone na rynek 22 lutego 2023 roku. Stacja ładowania kontrolera PlayStation VR2 Sense, zaprojektowana specjalnie dla kontrolera PS VR2 Sense, również zostanie wprowadzona tego samego dnia.

– czytamy na blogu PlayStation

We wpisie firma zdradziła również cenę sprzętu. Ta jest… wysoka. Bardzo wysoka. Ja wiem, że zestawy VR tanie nie są i najpewniej zdaje sobie z tego sprawę również PlayStation. W końcu ich nowy sprzęt pod względem ceny konkuruje, a wręcz przebija inne popularne modele dostępne na rynku. Czy będzie więc sens płacić za niego 599,99 euro (ponad 2 800 zł)? No cóż, wiele zależy od samych gier. Na start dostaniemy Horizon Call of the Mountain, a w bundlu zdobędziemy headset z grą za 649,99 euro, czyli ponad 3 tysiące złotych. Na oficjalne ceny w Polsce musimy najpewniej zaczekać do startu zamówień przedpremierowych.

Za 49,99 euro (235 zł) dostaniemy ładowarkę do kontrolerów PS VR2 Sense. Zamówienia przedpremierowe ruszają już 15 listopada – w Polsce nie możemy zapisać się na listę w PS Direct. Zamiast tego należy wyczekiwać informacji od oficjalnych dystrybutorów.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie