PlayStation przesadziło z ceną DualSense Edge. Znamy datę premiery “pro” kontrolera

DualSense Edge ma gorszą baterię mimo skrajnie zaporowej ceny
Newsy PC PS5

DualSense Edge to wersja “pro” podstawowego kontrolera do PS5. Sony pochwaliło się naprawdę wysoką ceną oraz datą premiery urządzenia.

Zaczynam mieć wrażenie, że ta szumnie przed laty zapowiadana “nowa generacja” sprzętu gamingowego opiera się przede wszystkim na wysokich cenach sprzętu. PS5 da się może i dostać, ale wcale tanie nie jest, choć z drugiej strony dostępność i tak pozostawia sporo do życzenia. Jakiś czas temu zapowiedziano DualSense Edge, a pierwsze szczegóły nastroiły nas pozytywnie. Szkoda tylko, że w tej cenie… to już sam nie wiem.

Sprzęt ma zagwarantować o wiele większą precyzję oraz możliwości customizacji w porównaniu do “bazowego” DualSense. Sony zachwala sprzęt na oficjalnym blogu PlayStation.

Zbudowany z myślą o wysokiej wydajności i personalizacji, bezprzewodowy kontroler DualSense Edge dla PS5 zachęca do tworzenia własnych, unikalnych doświadczeń z gry dzięki niestandardowym kontrolom dostosowanym do Twojego stylu gry.

– czytamy na blogu PlayStation

DualSense Edge jest fajny, ale jaki drogi!

Brzmi to całkiem nieźle. W końcu Xbox nie śpi, a kontrolery od Microsoftu są naprawdę świetne. No i spory plus w tym, że DualSense i tak świetnie radzi sobie z PC. Także wiadomość, iż sprzęt zadebiutuje 26 stycznia 2023 roku, powinna ucieszyć nie tylko fanów konsoli. Zasmuci ich najpewniej cena urządzenia. Nie znamy oficjalnej polskiej, ale za granicą trzeba sporo wybulić.

Otóż kontroler kosztować będzie 239,99 euro, czyli jakieś 1150 polskich złotych. Dużo? No raczej! Mogliśmy się w sumie tego spodziewać, gdy Sony pokazywało linię Inzone. Z drugiej jednak strony… czy faktycznie można się spodziewać aż takiej ceny? Przynajmniej cały zestaw zapowiada się na dość konkretny.

W zestawie z DualSense Edge znajdziemy:

  • Kontroler bezprzewodowy DualSense Edge
  • Kabel USB w oplocie
  • 2 nasadki standardowe
  • 2 nasadki wysokie
  • 2 nasadki o niskiej wysokości
  • 2 przyciski tylne półkopułkowe
  • 2 Tylne przyciski dźwigni
  • Obudowa złącza
  • Etui na całość

Zamówienia przedpremierowe ruszają już 25 października. Na razie kupią go jedynie mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Holandii, Belgii oraz Luxemburgu za pośrednictwem PlayStation Direct. W lutym 2023 sprzęt pojawi się u “inni uczestniczących sprzedawców detalicznych”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie