Sony chwali się nowościami w PS VR2. Nowy zwiastun napawa optymizmem

PS VR2 na zwiastunie pokazującym rewolucyjne nowości
Newsy PS4 PS5

Czy PS VR2 okaże się VR-ową rewolucją? Tego nie wiem, ale nowy zwiastun wskazuje na to, że jak najbardziej. PlayStation nie przestaje zachwalać swojego sprzętu.

O tym, że PS VR2 zapowiada się na świetny sprzęt, było wiadomo już wcześniej. Następca popularnego headsetu tym razem w wersji na PS5 może faktycznie podnieść poprzeczkę. PlayStation nie ukrywa, że szykuje dla nas rewolucyjną technologię, więc zdecydowało się opisać nowości na zwiastunie.

Na oficjalnej stronie produktu znajdziemy mnóstwo pochwał i zachęt do zainteresowania się nim. Skupmy się jednak na konkretach. Wśród nich trzeba wyróżnić wyświetlacz 4K HDR. Zapewnić ma płynność do 120 FPS-ów, gdzie „dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 2000 × 2040 zapewniają ponad czterokrotnie wyższą rozdzielczość niż ta generowana przez oryginalny zestaw PlayStation VR”.

Oczywiście ulepszeniom nie uległ tylko ekran, ale też sam komfort noszenia – tak przynajmniej zapewnia PlayStation. Całość ma być wygodna, prosta w obsłudze i nie powinna męczyć. W końcu zestaw wyposażono w funkcję śledzenia oczu, a także system Tempest 3D Audio. Wraz z delikatnymi wibracjami headsetu i kontrolerów, nie powinniśmy martwić się o immersję.

Na trailerze znajdziemy kilka chwil rozgrywki z pozycji zmierzających na PS VR2. Wśród nich trzeba koniecznie wymienić fenomenalnie wyglądające Horizon Call of the Mountain czy VR-ową wersję Resident Evil VIllage lub No Man’s Sky. Z pewnością będzie w co grać.

PlayStation ponownie zapewnia nas, że sprzęt zadebiutuje na początku 2023 roku. Do tej pory nie ujawniono jednak ceny tego modelu, która ostatecznie może stanowić o jego „być albo nie być”. Tutaj znajdziecie kompletną specyfikację gogli.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie