Tyle miejsca musicie przygotować na nowe gry w PS Plus na sierpień

PS Plus sierpień 2023 - tyle miejsca musicie przygotować na nowe gry
Newsy PS4 PS5

Oferta PS Plus sierpień 2023 może nie jest aż tak imponująca, jak lipcowa, ale i tak nie jest źle. Przynajmniej te gry nie zapchają nam całego dysku.

Z pewnością pamiętacie gry w wariancie Essential subskrypcji PS Plus na lipiec. Zestaw był naprawdę świetny, a jedną z pozycji było Call of Duty: Black Ops – Cold War, czyli naprawdę solidna część serii CoD. Problem w tym, że podobnie jak poprzednie odsłony, potrzebuje mnóstwo miejsca na dysku. Na samą tę jedną grę użytkownicy musieli przygotować nawet 255 GB w wersji na PS5. Teraz tyle miejsca nie zajmują nawet wszystkie gry razem.

Tańszy PS Plus i gry w PS Store z kartami doładowującymi:

Oferta PS Plus na sierpień 2023 jest całkiem niezła, choć z pewnością jest mocno “w tyle” w stosunku do ubiegłego miesiąca. Szczególnie pocieszeni czuć się mogą fani gier sportowych, bo dostaną PGA Tour 2K23, czyli bodaj najpopularniejszą grę o golfie. Do tego będzie też absolutnie fantastyczny “indyk” w postaci Death’s Door i Dreams. Ostatnia gra jest bardziej programem czy narzędziem do tworzenia własnych przygód. Cieszy, że teraz dostępna będzie w subskrypcji, ale trochę szkoda, że tytuł nie będzie już wspierany.

Dzięki PlayStation Game Size na Twitterze dowiedzieliśmy się, że wcale nie trzeba zwalniać specjalnie dużo miejsca na dysku.

PS Plus sierpień 2023 – ile miejsca na gry:

  • PGA Tour 2K23 – PS4: 21.542 GB / PS5: 14.169 GB
  • Death’s Door – PS4: 3.776 GB / PS5: 852 MB
  • Dreams – PS4: 10.794 GB

Aby zainstalować wszystkie wspomniane gry na PS4, musimy więc dysponować około 36.112 GB wolnego miejsca na dysku. W przypadku PS5 to nieco ponad 25 GB (wliczając Dreams).

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie