Przygotujcie sporo miejsca na nowe gry w PS Plus. Jedna z nich jest absurdalną rekordzistką

PS Plus lipiec 2023 - tyle miejsca zajmują nowe gry na PS4 i PS5
Newsy PS4 PS5

Poznaliśmy ofertę PS Plus lipiec 2023. Posiadacze PS4 lub PS5 będą musieli przygotować dość sporo miejsca na dysku – szczególnie na Call of Duty.

Od wczoraj znamy oficjalnie nową ofertę PS Plus Essential na lipiec 2023. Oczywiście zaskoczenia nie było, bo zaledwie na parę godzin przed ujawnieniem gier w subskrypcji, dostaliśmy przeciek, który okazał się prawdziwy. Dla wielu pewnego rodzaju zaskoczeniem może wydawać się obecność Call of Duty. Najwyraźniej Sony korzysta, póki może (żartuję, Microsoft im przecież tego nie zabierze!).

Kup PS Plus taniej, dzięki tanim doładowaniom

W każdym razie ofertę znamy, ale ile potrzeba miejsca, aby od razu pobrać wszystkie te tytuły i w nie grać? Otóż tym razem sporo, ale tylko ze względu na jedną pozycję. Mowa oczywiście o Call of Duty: Black Ops – Cold War. Szukałem tytułów, które zajmują więcej na PS5, ale żadnego nie znalazłem. Oznacza to, że chcąc cieszyć się każdym trybem dość udanego CoD’a, musicie przygotować się na pobieranie niechlubnego rekordzisty.

PS Plus lipiec 2023 – ile miejsca potrzeba na gry:

  • Call of Duty: Black Ops – Cold War – PS4: 166.296 GB / PS5: 255.219 GB
  • Alan Wake Remastered – PS4: 58.914 GB / PS5: 29.513 GB
  • Endling – Extinction is Forever – PS4: 4.815 GB / PS5: 2.085 GB

W przypadku absurdalnie wymagającego CoD’a możecie jednak zdecydować się na pobieranie konkretnych trybów. Każdy osobny moduł rozgrywki (singleplayer, multiplayer, zombie i arcade ops) można pobierać osobno. Także najlepiej jest zacząć od kampanii fabularnej, bo to ona zajmuje koszmarnie dużo. Potem polecam ją odinstalować i przejść choćby do trybów z zombie czy rozgrywki wieloosobowej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie