Koniec wsparcia dla popularnej gry ekskluzywnej na PS4

Dreams miało wyjść na PC i PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4

To już koniec dalszego wsparcia dla Dreams, czyli sporego i popularnego hitu wydanego wyłącznie na PS4. Gra “do tworzenia gier” jednak nie zniknie.

Dreams było bardzo szumnie zapowiadane, choć tytuł ostatecznie okazał się wycelowany w bardzo konkretnego odbiorcę. Nie jest to nic w rodzaju Minecrafta ani innych gier o budowaniu, a tak naprawdę mówimy o narzędziu do tworzenia własnych przygód. Każdy gracz może dzięki tej pozycji stworzyć lub odtworzyć to, co ma we własnej głowie. Tytuł na PS4 być może poniewierają pewne ograniczenia, ale wciąż cieszy się popularnością.

Kontynuując ocenę i ewolucję naszych priorytetów dla studia i Dreams, podjęliśmy trudną decyzję o zaprzestaniu wsparcia na żywo dla Dreams po 1 września 2023 roku, aby przenieść naszą uwagę na nowy, ekscytujący projekt. […] Jesteśmy niesamowicie dumni z pracy, jaką włożyliśmy w rozwój Dreams – takich jak nasze wydania zawartości, aktualizacje Tworzenia i wydarzenia na żywo – i jesteśmy nieskończenie wdzięczni społeczności za ich wiarę i nieustanny wkład od momentu premiery.

czytamy na stronie twórców

Dreams z ograniczeniami i bez aktualizacji oraz wydarzeń

Deweloperzy argumentują tę decyzję chęcią przesunięcia sił do kolejnego projektu. Już teraz potwierdzili, iż nie będzie to ani Dreams 2, ani nic związanego z tą marką. Pozostaje pytanie, czy “nowy ekscytujący projekt” wciąż będzie raczej narzędziem, a nie grą wideo stricte? Tego nie wiemy, ale pozostaje nam jedynie czekać na oficjalną zapowiedź.

Po 1 września 2023 roku, gracze nie będą mogli liczyć na dalsze aktualizacje ani kolejne specjalne wydarzenia. Oznacza to także transfer na nowy serwer, który oferować będzie każdemu fanowi maksymalnie 50 GB pojemności. Limitu wcześniej nie było, więc może on być dotkliwy dla tych bardziej płodnych autorów. Na szczęście nie dotyczy już stworzonych dzieł (lepiej się pospieszyć!). Gra, co szczególnie ważne, nie zostaje usunięta z PS Store. Wciąż będzie można w nią grać lub też ją kupić.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie