Nowy PS Plus od dzisiaj w Polsce. Gry, pakiety, zmiana subskrypcji i dopłaty w jednym miejscu

PS Plus - nowa odsłona subskrypcji wreszcie również w Polsce
Newsy PS4 PS5

Nowa odsłona PS Plus wreszcie zadebiutowała i w naszym kraju. Zebraliśmy zatem wszystkie niezbędne informacje na temat subskrypcji.

Tegoroczny czerwiec jest w Sony pracowitym miesiącem, jako że w kolejnych regionach startuje nowa wersja flagowego abonamentu. Dziś doczekaliśmy się jej również w Polsce, nareszcie możemy więc zweryfikować dotychczasowe doniesienia i ustalić fakty związane choćby z interfejsem czy zbiorem dostępnych gier.

Jako że nowy PS Plus wystartował do tej pory m.in. na rynku azjatyckim, mogliśmy wcześniej podejrzeć, jak prezentuje się menu czy katalog gamingowych pozycji. Ten ostatni wprawdzie może się nieco różnić od zbioru tytułów zaprezentowanych w Azji; mimo wszystko także w Europie otrzymamy dostęp do setek doskonałych produkcji. Gratką dla fanów gier retro będą zwłaszcza dostępne w jednym z planów klasyki z poprzednich odsłon konsol PlayStation; odpalenie wybranego tytułu z PS1 na urządzeniu nowej generacji może być całkiem ciekawym przeżyciem, a przy okazji też okazją do wspomnień.

Nowe pakiety PS Plus – Essential, Extra i Premium

Wiadomo już, że dotychczasowi abonenci PS Plus będą mogli wybrać, czy chcą pozostać przy podstawowych planach, czy może wolą przejść na któryś z wyższych poziomów. Oficjalne przeliczniki prezentuje się następująco:

  • miesiąc PS Plus = 31 dni Essential, 20 dni Extra lub 17 dni Premium;
  • 3 miesiące PS Plus = 92 dni Essential, 58 dni Extra lub 46 dni Premium;
  • rok PS Plus = 365 dni Essential, 219 dni Extra lub 183 dni Premium.

Pakiety Extra oraz Premium mogą być dobrą okazją dla graczy, którym PS Plus jest potrzebny do czegoś więcej niż tylko grania online. Szczegółowo wszystkim planom przyjrzeliśmy się już w odrębnym poradniku; w nim znajdziecie wszelkie informacje na temat różnic między progami.

PlayStation Plus – dalsze zagadnienia

Niestety nadal nie wyjaśniła się sprawa zniknięcia ze sprzedaży giftcardów z subskrypcją PS Plus. Pierwsze informacje sugerowały, że te nie będą już w ogóle dostępne u partnerów Sony. Subskrypcję byłoby wówczas można przedłużyć wyłącznie poprzez PS Store. Niewykluczone jednak, że tajemnica jest związana np. z koniecznością wymiany kart i giftcardy jeszcze powrócą do ofert elektromarketów. Oficjalne informacje na ten temat powinny pojawić się w przeciągu najbliższych dni.

W najbliższym czasie prawdopodobnie powróci możliwość przedłużania aktywnej subskrypcji. Wycofano ją ze względu na prace serwisowe, co jest oczywiście całkowicie zrozumiałe; wprowadzenie nowych standardów usługi wymaga pewnego poświęcenia. O ile zapisaliście swoje kody, teraz nie powinno być już problemu z przedłużeniem abonamentu i wymianą go na wybrany nowy pakiet Plusa.

Przypominamy także o dobrej wiadomości dla tych graczy, którzy nazbierali sobie w Plusie zapasowych miesięcy. Jest szansa, że za upgrade do lepszej wersji nie zapłacicie jednak majątku. Sony przygotowało już zniżki dla użytkowników w Japonii, zapewne podobne rozwiązanie zostanie zastosowane też w innych krajach. Spółka wycofała się również z dopłat do Plusa zakupionego w promocji. Jak podano, wiadomości o konieczności wyrównania do pełnej ceny subskrypcji zostały rozesłane wyłącznie w wyniku błędu technicznego; w rzeczywistości Sony nie zamierza wprowadzać takiej reguły.

Jak podoba się Wam nowy Plus?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie