PS Plus kupimy wyłącznie w oficjalnym sklepie Sony. Koniec tanich subskrypcji i giftcardów

PS Plus tylko w oficjalnym sklepie Sony? Wszystko na to wskazuje
Newsy PS4 PS5

Szykuje się rewolucja w sprzedaży abonamentu PS Plus. Możliwość zakupu subskrypcji zniknęła z najpopularniejszych elektromarketów.

Wszystko wskazuje na to, że kończy się era polowania na promocyjne ceny Plusa. Najprawdopodobniej Sony rezygnuje ze sprzedaży abonamentu u dotychczasowych partnerów, a w zamian będzie oferować subskrypcję wyłącznie w oficjalnym sklepie PlayStation. Takiego rozwiązania możemy się spodziewać po tym, jak tani PS Plus – w formie giftcardów przedłużających abonament – zniknął z oferty najpopularniejszych sklepów z elektroniką.

W sprzedaży cyfrowej pozostały wyłącznie doładowania do PlayStation Store. O ile w Media Expert oraz Media Markt dostępne są nadal karty o standardowych wartościach, jak 100 czy 200 zł, to konkurencja nieco rozjaśnia całą kwestię. W elektromarkecie RTV Euro AGD znalazły się bowiem doładowania w wysokości m.in. 37, 135, 240 oraz 480 zł. Te pułapy odpowiadają cenom poszczególnych wariantów nowej odsłony Plusa. Może się więc okazać, że elektromarkety przypadkowo potwierdziły informację o tym, że od tej pory Plus będzie dostępny wyłącznie z oficjalnej dystrybucji Sony.

Zastosowane rozwiązanie nie byłoby właściwie niczym zaskakującym. Sony już na etapie pierwszych zapowiedzi nowej wersji subskrypcji próbowało walczyć z procederem wykupywania abonamentu w atrakcyjniejszych cenach. O ile ostatecznie zrezygnowano z pomysłu, by gracze dopłacali za Plusa z promocji, to wprowadzanie kolejnych regulacji naprawdę nie dziwi. Jak na razie spółka nie poinformowała oficjalnie o takich zmianach; wprowadzenie nowych wartości doładowań może jednak wskazywać na to, że z tego pomysłu tak łatwo się nie wycofają.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie