Posiadaczu PS Plus, po weekendzie szykuj 100 GB na nowości

Posiadaczu PS Plus, po weekendzie szykuj 100 GB na nowości
Newsy PlayStation Plus PS4 PS5

Jeśli przejrzeliście już nowe gry, które zmierzają do najniższego progu PS Plus, to wiecie, które z nich pobierzecie. Lecz czy wiecie, ile miejsca zajmą na dysku PS5 lub PS4?

Oferta PS Plus lipiec 2024 dla progu Essential jest już znana i pewnie zdecydowaliście, czy warto coś z niej pobrać. Największą grą, jeśli chodzi o rozmiar pliku, będzie Borderlands 3, które jest moim zdaniem również najlepszym tytułem na liście.

Wielu z Was rzuci się pewnie też na Among Us, choć z drugiej strony kto chciał zdobyć ten tytuł, to pewnie dawno w niego gra. Wszak to wydatek rzędu 18 zł w PS Store. Zastanawiające jest, jak pójdzie NHL 24. Nie jest to popularna dyscyplina sportu w Polsce, ale z pewnością ma więcej fanów niż… krykiet, który pojawił się niedawno w katalogu Extra.

Spójrzmy zatem, ile miejsca szykować na poszczególne nowości oraz na całą ofertę, jeśli ktoś lubi z rozpędu łapać wszystko co dają.

PS Plus Essential na lipiec 2024. Ile miejsca zajmą gry?

Kto pokusi się na całą trójkę nowych gier, musi przygotować na dysku SSD swojej PlayStation 5 dokładnie 99.816 GB wolnego miejsca. Niewiele więcej potrzebujemy na last-genie. Na PS4 musimy dysponować 102.873 GB wolnej przestrzeni.

  • Borderlands 3 – PS4 : 63.154 GB / PS5 : 53.831 GB
  • NHL 24 – PS4 : ~38.500 GB / PS5 : 45.320 GB
  • Among Us – PS4 : 1.219 GB / PS5 : 665 MB

Dajcie znać w komentarzach, czy pobieracie nowe gry z oferty PS Plus. Zostaną one udostępnione w najbliższy wtorek, 2 lipca około godziny 11:00.

Źródło: X/PlayStation Game Size

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie