Przejście kampanii w Wasteland 2 zajmie około 50 godzin

Wynik ten robi imponujące wrażenie, ale to nie wszystko…

Brian Fargo odpowiedzialny za grę informuje, że ukończenie wszystkich misji pobocznych jeszcze wydłuży czas niezbędny do ukończenia RPG’a. Informacja ta ucieszy zapewne graczy, którzy narzekają na długość współczesnych pozycji, mierzonych w granicach 6-8 godzin. Premiera gry została zapowiedziana na 2014 rok, a tytuł ukaże się jedynie na komputerach klasy PC.

Wasteland 2 rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie, gdzie ludzkość stara się przetrwać i dostosować do trudnych warunków panujących na Ziemi. Pierwsza cześć pamiętnej produkcji ukazała się w 1988 roku, zdobywając niemałą popularność i status gry kultowej. Pozycja była również inspiracją dla twórców świetnej serii Fallout. Tytuł studia inXile entertainment został sfinansowany za pośrednictwem wpłat graczy na Kickstarterze. Zebrano mianowicie ponad 3 miliony dolarów, co stanowi rewelacyjny rezultat.


Gra będzie oparta o system walk turowych, które zmuszą nas do taktycznie zaplanowanych działań. Brak strategicznego podejścia skutkować będzie porażką, gdyż poziom trudności będzie wysoki. Poza prowadzeniem potyczek istotną częścią tytułu będzie budowanie relacji z członkami drużyny i podejmowanie decyzji, mających wpływ na rozwój przyszłych wydarzeń. Począwszy od 12 grudnia 2013 roku Wasteland 2 można przetestować w ramach tzw. Wczesnego dostępu.

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet