Projekt Advent to XCOM 2. Oficjalna zapowiedź

Pamiętacie tajemniczy wpis 2K Games na Twitterze? Zagadka właśnie się rozwiązała. Przestawiamy XCOM 2.

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o tajemniczym wpisie 2K Games (właścicielem jest Take Two), który miał być zwiastunem nowej gry. Po cichu wielu graczy liczyło na kontynuację Mafii, ale screen nie pozostawiał złudzeń. To będzie całkiem coś w odmiennych klimatach. Nie myliliśmy się. Właśnie dziś 2K Games pokazało XCOM 2. Mamy pierwszy zwiastun i kilka screenów.

XCOM to zapoczątkowana przez MicroProse seria strategiczno-ekonomicznych gier, opartych przeważnie na systemie turowym (niektóre także symulacyjne, czy TPP), toczących się wokół tematyki inwazji Obcych. Pierwsze części serii zyskały ogromną popularność dzięki rewolucyjnemu połączeniu gry czasu rzeczywistego właśnie z systemem tur.

Co wiemy o drugiej części? Naprawdę niewiele, bo zwiastun nie zdradza konkretów. Z opisu pod filmikiem na YouTube, do którego pierwszy dotarł serwis IGN, dowiadujemy się, że akcja będzie się toczyć 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części (ta powstała w 1995 roku, ale protoplastom produkcji była gra UFO, wydana rok wcześniej). XCOM 2 prawdopodobnie pojawi się w listopadzie tego roku (tak wynika ze zwiastuna) na PC.


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet