Dwie kolejne gry za darmo czekają w Epic Games Store. Kto chętny sprać kosmitów?

Gra za darmo - Epic Games Store - XCOM 2 - Insurmountable
Newsy PC

Jak zapowiadałem wcześniej tego dnia, kolejne dwa prezenty w Epic Games Store czekają na odebranie. Tak, nie jedna gra za darmo, a aż dwie, co w ostatnich tygodniach miało zresztą często miejsce.

Na odebranie gratisów od wujka Epica macie czas do 21 kwietnia, do godziny 16:59. Po tym czasie wejdzie juz kolejna gra do odebrania, dlatego polecam po przeczytaniu tego newsa od razu popędzić na stronę logowania się do sklepu, by wzbogacić swoją bibliotekę o kolejne pozycje. No właśnie, co takiego tym razem można postawić na wirtualne półki?

Pierwszą z gier jest XCOM 2, czyli kontynuacja cyklu o niezwykle strategicznym strzelaniu do kosmitów. W tejże produkcji gracz kieruje grupą żołnierzy, którzy podczas szeregu najróżniejszych misji muszą pokonać przybyszów z kosmosu. W zależności od położenia oraz statystyk danej jednostki będziecie mieli różną szansę na trafienie przeciwnika. Rzadko z tego powodu dochodzi do sytuacji, kiedy to żołnierz stojący metr od wroga jest w stanie spudłować, co tylko dodaje śmieszności takim wydarzeniom.

Druga gra za darmo to Insurmountable, czyli roguelike o alpinizmie. Gracz wciela się w samotnego alpinistę, którego celem jest bezpieczne zdobycie góry oraz zejście z niej. Każdy ze szlaków jest generowany losowo, co znacząco wydłuża możliwy czas do spędzenia z tym tytułem. Co też warto wspomnieć, do wyboru jest jedna z 3 postaci, które wyróżniają zestawem umiejętności. Dobra decyzja może mieć znaczące skutki podczas eksploracji niebezpiecznych terenów.

Niestety, już za tydzień zostanie przerwana passa rozdawania przez Epica po dwie gry tygodniowo. Na szczęście będzie to Riverbound, czyli uroczo voxelowa gra, w którą zagracie samemu lub w kooperacji. Spodziewajcie się za 7 dni stosownego przypomnienia i o tym prezencie, więc jeśli o nim zapomnicie, to będziecie mieli jeszcze „koło ratunkowe” w formie naszej małej pomocy.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie