Prezentacja klasy Blademaster w Revelation Online

Wojownik z zasadami.

Wydawca My.com i deweloper NetEase udostępniają dzisiaj pierwszy zwiastun z serii ukazującej tło historyczne klas w Revelation Online, nowej osadzonej w otwartym świecie fantasy gry MMORPG. Pierwszy z serii zwiastunów pokazuje historię klasy Blademaster. Kieruje się on kodeksem wojownika, który jest przekazywany z mistrza na ucznia przez wieki. Gracz wcieli się w rolę zapasowego tanka i specjalisty w walce w zwarciu. Blademaster używa bliźniaczych ostrzy do zadawania obrażeń i ucieczek przed przeważającym wrogiem, co pozwala mu na unicestwianie hordy przeciwników.


– Tworząc każdą z klas zależało nam, aby wpasowały się w historię Revelation Online. Klasa Blademaster jest ważną częścią sagi. Ta postać nie ma sobie równych w walce w zwarciu, potrafi obronić się przed szarżą przeciwnika i wykorzystać każdy błąd do zadania ciosu. To wszystko czyni Blademastera jedną z najpotężniejszych klas w Revelation. Na zwiastunie nie tylko ukazujemy tych brutalnych wojowników w akcji, lecz również ujawniamy tajemnice na temat ich pochodzenia – stwierdza Zhang Peng, Revelation Online’s Project  Manager w NetEase.

Revelation Online – jakie klasy oprócz Blademaster’a?

Klasy w Revelation Online to:

  • Blademaster:  Jako druga linia obrony i specjalista od walki w zwarciu, zadaje obrażenia za pomocą bliźniaczych ostrzy i jest mistrzem ucieczki, co pozwala mu na przebijanie się przez fale wrogów. Podatny na ataki dystansowe.
  • Vanguard: Zakuty w stal rycerz, specjalista od walki w zwarciu. Jego główną siłą jest walka na wyniszczenie, a nie zadawanie ogromnych obrażeń.
  • Swordmage: Dzierżący miecz mag, specjalizujący się w zadawaniu obszarowych obrażeń. Całą swoją energię skupia na opanowaniu żywiołów, czyni go to podatnym na skoncentrowane ataki.
  • Occultist: Dysponuje całym arsenałem mrocznych ofensywnych zaklęć: zadaje obrażenia czasowe, wykonuje ataki obszarowe i odciąga przeciwnikom zdrowie. Occultist potrafi również uzdrawiać członków drużyny.
  • Spiritshaper: Jako przywoływacz i uzdrowiciel jest prostą w obsłudze klasą i posiada rozwinięte umiejętności przetrwania. Za oferowane wsparcie i zadawane obrażenia jest on wysoce cenionym członkiem zespołu.
  • Gunslinger: Z wysoką precyzją poluje na pojedyncze cele z dystansu lub, używając zaawansowanej broni średniodystansowej, sieje spustoszenie w szeregach wroga. Gunslinger posiada kilka umiejętności kontrolowanych i jest zdecydowanie mniej efektywny w walce w zwarciu.

W Revelation gracze mają pełną kontrolę nad rozwojem swojej postaci i sami decydują o tym, w jaki sposób zwiększą jej skuteczność na polu walki. Osiągając kolejne poziomy, gracze zdobywają punkty umiejętności, które mogą zainwestować w różne parametry według własnego uznania. Dotyczy to zarówno atrybutów postaci, do których zaliczają się dobrze znana siła, zręczność, unik, leczenie lub ochrona oraz klasowe umiejętności.

Każda klasa w Revelation ma do dyspozycji 12 głównych unikalnych klasowych umiejętności, 8 niepowtarzalnych umiejętności Fury i 6 umiejętności walki w powietrzu, które gracze będą poznawać, zdobywając kolejne poziomy. Do 40 poziomu punkty umiejętności rozdzielane są automatycznie, a dalej gracz może zadecydować sam, którą umiejętność chce rozwinąć. Na 49 poziomie gracze zyskują dostęp do dodatkowych gałęzi rozwoju podstawowych umiejętności, dzięki którym każda z nich staje się jeszcze bardziej niepowtarzalna. Inwestując punkty w rozwój tych gałęzi, gracz może w dużym stopniu zwiększyć magiczne obrażenia lub prędkość odnawiania się umiejętności, wzbogacić owe umiejętności specjalnymi efektami jak na przykład krwawieniem lub wpłynąć na zasięg działania zaklęcia. Każda z 12 podstawowych umiejętności zawiera inną liczbę opcji, umożliwiających tworzenie różnorodnych klasowych wariantów.

Umiejętności Fury to szczególne zdolności – gracz musi najpierw zdobyć określoną liczbę punktów Fury, aby móc je wykorzystać. Jest to proste, wystarczy zastosować podczas walki podstawowe umiejętności, związane z danym parametrem. Każda z 8 umiejętności Fury ma własne drzewo rozwoju z 10 komórkami na dodatkowe ulepszenia. W każdej komórce gracz może umieszczać po 1 punkcie ulepszeń, których wyróżnia się 4 kategorie: zwiększenie obrażeń lub przyspieszenie uzdrawiania; obniżenie liczby punktów Fury na wykorzystanie umiejętności lub przeobrażenie zadanych obrażeń na punkty życia; zwiększenie szybkości odnawiania się umiejętności Fury lub unikalny dodatkowy efekt.

Źródło: materiały producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet