Premiery gier wrzesień 2023. Dzięki tym 5 nowościom życie stanie się piękniejsze

premiery gier wrzesień
Premiery gier Premiery tygodnia

W tym tygodniu pierwsze skrzypce zagrają monumentalne produkcje RPG. Rzućcie okiem na gorące premiery gier na wrzesień 2023.

Czas spakować chomika na wakacje, swoją ukochaną “połówkę” zamknąć w piwnicy, i naszykować prowiant na minimum 7 dni. Są to konieczne środki, aby przygotować się na wielkie rzeczy, które zdarzają się w życiu gracza raz na 10-20 lat. Biada temu, kto zlekceważy nadchodzące premiery września…

Najlepsze premiery gier wrzesień 2023 – przegląd tygodnia


Baldur’s Gate 3

Platformy: PS5
Data premiery: 6 września 2023
Producent: Larian Studios
Wydawca: Larian Studios

Świat gamingu zadrżał w posadach po pecetowej premierze Baldur’s Gate 3. Gra dekady, dzieło skończone, ideał dla fanów klasycznych RPG… Te i podobne słowa przypisuje się owej produkcji, co też przełożyło się na wielkie zainteresowanie graczy wersją na PS5. Krótko po debiucie PC, w PS Store gra wskoczyła na pierwsze miejsce najbardziej rozchwytywanych preorderów. Jest duża szansa na to, że na nowej platformie zostanie pobity rekord jednocześnie grających osób (na Steam zanotowano ponad 560 tys.).


Starfield

Platformy: PC, XSX
Data premiery: 6 września 2023
Producent: Bethesda Softworks
Wydawca: Bethesda Softworks

ZAMÓW – Starfield na PC

ZAMÓW – Starfield na XSX

Od dawna Microsoft nie miał w swoich ryzach marki, której zazdrościliby obozowicze z PlayStation. Tak bardzo jest im źle, że są gotowi porzucić moralność dla przeprowadzenia review-bombingu. Z głupotą nie da się wygrać, ale po części można im współczuć, bo z recenzji wynika, że to kosmicznie dobra przygoda. Skala gry aż przeraża, biorąc pod uwagę możliwość zwiedzenia 1000 planet, gdzie na każdej znajdzie się coś do roboty – zbieranie surowców, wykonywanie misji, szwendactwo za pięknymi widokami. Nie zwrócicie uwagi, kiedy setki godzin znikną z Waszego życia.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie