Sukces Baldur’s Gate 3 na PC zachęcił graczy PS5. Coraz większa popularność gry na konsoli

Baldur's Gate 3 na PC tak dobre, że gracze na PS5 nie mogą się doczekać
Newsy PC PS5

Baldur’s Gate 3 jest jednym z największych hitów tego roku i niekwestionowanym królem tegorocznych RPG-ów. Sukces gry na PC odbija się na graczach PS5.

Larian Studios ma się z czego cieszyć, bo Baldur’s Gate 3 okazało się gigantycznym hitem. I to takim, który bije rekordy popularności, nawet w zaledwie parę godzin po debiucie. Nie ma się co dziwić, bo mówimy o jednym z najbardziej kompleksowych RPG-ów ostatnich lat. Sukces nie uszedł uwadze nawet graczom na PS5. Ci zaczęli masowo rezerwować swoje kopie gry.

Baldur’s Gate 3 jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą w przedsprzedaży na PSN w Stanach Zjednoczonych. Znakomita premiera wersji PC ma zdecydowanie pozytywny wpływ na wydajność nadchodzących wersji na PlayStation 5.

informuje na Twitterze Benji-Sales

W ciągu zaledwie 24 godzin od debiutu gry w wersji na PC zebrała ona na serwerach Steam aż pół miliona graczy. Po jakimś czasie liczba ta osiągnęła nawet ponad 800 tys. jednocześnie zalogowanych graczy. Przypominam, że mówimy o tytule singleplayer, bez mikropłatności i do tego nastawionego na fabułę. To swego rodzaju ewenement. Wcześniej w tym roku podobnie wielkim zainteresowaniem cieszyło się Hogwarts Legacy, ale to przecież gra oparta na szalenie popularnym IP. Jakkolwiek świat Baldur’s Gate nie byłby popularny, nie jest to Harry Potter.

Jeżeli chcecie zapoznać się z najważniejszymi informacjami o grze – polecam zajrzeć do naszego premierowego tekstu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie