Baldur’s Gate 3 tak wielką premierą, że nawet Steam sobie nie radził

Baldur's Gate 3 tak wielką premierą, że nawet Steam sobie nie radził
Newsy PC PS5

Niektórzy gracze chcący pobrać pełną wersję Baldur’s Gate 3 mogli mieć spory problem, gdy Steam zaczął nagle masowo się psuć. Winna jest najpewniej sama gra.

Wystarczy udać się tylko na SteamDB, aby przekonać się, że mówimy o gigantycznym sukcesie. Baldur’s Gate 3 wczoraj zadebiutował po 2,5 latach bycia we wczesnym dostępie. Chyba warto było czekać, skoro gracze masowo rzucają się na ten tytuł. Gra ledwo zadebiutowała, a już znajduje się na 16. miejscu najpopularniejszych gier na platformie Valve pod względem jednoczesnej liczby graczy.

Baldur’s Gate 3 bije rekordy i psuje Steam

Problem w tym, że liczba graczy wcale nie maleje. W chwili pisania tego artykułu w produkcję od Larian Studios gra niemal 300 tys. osób! W szczytowym momencie było to 472 136 użytkowników, a weekend dopiero przed nami. Wtedy może paść kolejny rekord, skoro więcej osób znajdzie czas na granie, a inni pewnie dopiero kupią grę, skoro cieszy się tak pozytywnym odbiorem (91% pozytywnych opinii graczy na Steam!) i wielkim zainteresowaniem.

Doszło nawet do tego, że krótko po premierze… Steam się zepsuł. Nie znamy oficjalnych powodów tego stanu rzeczy, ale nietrudno zgadnąć, że może chodzić właśnie o BG3. Nowa część legendarnej serii gier RPG musiała wywołać aż za duże zamieszanie. Część graczy zaczęła doświadczać sporych spadków prędkości pobierania, innych rozłączało kompletnie z serwerami. Nie tyczy się to wszystkich, ale na sytuację zareagowała nawet Molly Carroll, szefowa PR-a Larian Studios.

Sorry, znów zepsuliśmy Steam.

– czytamy w poście

To nie koniec sukcesów gry. Cały czas mówimy o wersji na Steam, a gra na PC wyszła też na GOG-u. Do tego niebawem premiera wersji na PS5. Łącznie z pewnością mówimy o jednej z największych premier tego roku. Jeżeli również czujecie się zainteresowanie hitem Lariana, polecam udać się do naszego kompendium wiedzy!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie