Premiery gier obecnego tygodnia. 5 gier i next-genowe arcydzieło

Premiery gier czerwiec 2021
Felieton Premiery tygodnia

Wszystkie pady, myszki i klawiatury na pokład. Mamy dla Was premiery gier na czerwiec 2021, które warto będzie ograć.

W tym tygodniu premiery gier będziemy śledzić z podwyższonym ciśnieniem. W czerwcu pojawią się kolejne ekskluzywne gry dla PS5, a jedna z nich to perła wśród platformówek i gier w szerokim pojęciu. Graczy PC i Xbox zaleje krew, ale i dla nich przygotowano mocne tytuły do multi i singla.

Premiery gier czerwiec 2021 – przegląd tygodnia


Chivalry 2

Platformy: PC, PS5, PS4, XONE, XSX
Data premiery: 8 czerwca
Producent: Torn Banner Studios
Wydawca: Tripwire Interactive

Drugi tydzień czerwca zaczniemy sobie od gry nastawionej na rozgrywkę multiplayer. Po 9 latach rozwijania Chivalry, twórcy wypuszczą kontynuację gry o średniowiecznych wojenkach. Powiedzieć, że będzie ładniejsza od pierwowzoru, to nie powiedzieć nic. Od modeli postaci aż po lokacje wszystko zdaje się być bardziej szczegółowe i realistyczne. Najbardziej jednak mamy odczuć skalę rywalizacji – na polu bitwy będzie można spotkać się w 64 graczy i wziąć udział w ciekawie zaprojektowanych scenariuszach walk.


Final Fantasy VII Remake Intergrade

Platformy: PS5
Data premiery: 10 czerwca
Producent: Square-Enix / Eidos
Wydawca: Square-Enix / Eidos

Udało Wam się kupić PS5 i przy okazji lubicie jRPG-i? Macie to szczęście, bo niebawem zadebiutuje ekskluzywna edycja Final Fantasy VII Remake Integrade. Next-genowa wersja ma umożliwić wybór między graniem w wyższej rozdzielczości 4K a płynniejszą rozgrywką w 60 kl/s. To jednak dopiero wstęp do wprowadzonych zmian. Jedną z nich jest pełna obsługa kontrolera DualSense, a więc skorzystamy z haptycznych wibracji i adaptacyjnych triggerów. W menu odnajdziemy również tryb fotograficzny, Natomiast sama rozgrywka została poszerzona o rozszerzenie fabularne z nowym bohaterem.


Ninja Gaiden: Master Collection

Platformy: PC, PS4, XONE, Switch
Data premiery: 10 czerwca
Producent: Team Ninja
Wydawca: Koei Tecmo

Uważacie się za urodzonych hardkorów? Serię Dark Souls i Tetrisa na najwyższym zjadacie na śniadanie? Jeśli tak, to bez hamulców wjedziecie w 3 odświeżone części Ninja Gaiden. W pakiecie Master Collection znajdziemy graficznie podrasowane wydania Sigma, Sigma II oraz Razor’s Edge. Mowa o podbiciu rozdzielczości do 4K, a wraz z nią podmianie tektur, modeli postaci i obiektów otoczenia. Reszta, czyli rozgrywka zachowa oryginalny styl. Będzie trochę ładniej, ale tak samo trudno jak za pierwszym razem.


Ratchet & Clank: Rift Apart

Platformy: PS5
Data premiery: 11 czerwca
Producent: Insomniac Games
Wydawca: Sony Interactive Entertainment

Studio Insomniac Games już dawno zdążyło przekonać graczy o tym, jak dobrą robotę odwalili dla Sony. W ostatnim czasie kolejno wypuszczali gry, które otarły się o ideał. Czy tym razem o ich Ratchet & Clank: Rift Apart także będziemy rozpisywać się wyłącznie w dobrych słowach? Pod kątem grafiki i przedstawionego świata na pewno, bo to next-gen jak się patrzy. Pozostaje tylko kwestia fabuły i rozgrywki, ale trailery mówią same za siebie. Szykujcie się na bajkową przygodę na miarę dzieła Pixara.


Guilty Gear: Strive

Platformy: PC, PS5, PS4
Data premiery: 11 czerwca
Producent: Arc System Works
Wydawca: Arc System Works

Po premierze Mortal Kombat 11 jakoś spokojniej zrobiło się wokół gatunku bijatyk. Zarówno Netherrealm, Bandai Namco jak i Capcom woleli rozwijać swoje gry dodatkami zamiast wypuścić nową odsłonę. I tę okazję chce wykorzystać Arc System Works z pomocą 8. odsłony Guilty Gear. Konwencja gry dalej polega na tym samym mordobiciu z AI lub rywalizacji sieciowej z innymi graczami. Aczkolwiek twórcy wprowadzili coś całkiem nowego do rozgrywki – dynamiczne areny. W trakcie walki będziemy mogli przebić się z jednej areny do drugiej, kontynuując szaloną wymianę ciosów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie