Ratchet & Clank Rift Apart postać

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Ratchet & Clank: Rift Apart uruchomicie w 60 klatkach w rozdzielczości 4K

Ratchet & Clank: Rift Apart to produkcja na którą ostrzą sobie zęby fani platformówek, gra ma być wizualnym majstersztykiem.

Insomniac Games poinformowało, że pobranie premierowej łatki, umożliwi skorzystanie z trybu Performance Mode. Ma on pozwolić na zabawę w trybie 60 FPS, przy rozdzielczości 4K. Dowiedzieliśmy się również, iż tytuł ma ważyć 33 GB (nie licząc patchy). Twórcy nie wykluczają jednak, iż wykorzystanie potencjału dysku SSD i technik kompresji, może skutkować zmniejszeniem ilości danych niezbędnych do zassania.

Warto nadmienić iż tryb Performance Mode został już zaimplementowany w grze Spider-Man: Miles Morales (więcej tutaj). Grając na tych ustawieniach, na ekranie wyświetlała się mniejsza ilość przechodniów a jakość odbić dynamicznie się zmienia. Jak widać konsolowe gry zaczynają w tym aspekcie przypominać produkcje wydawane na blaszakach. Możemy wszakże dostosować opcje graficzne do naszych oczekiwań, w zależności od tego czy priorytetem jest dla nas płynność czy grafika.

Ratchet & Clank: Rift Apart kusi nie tylko świetną oprawą wizualną

Twórcy planują również wykorzystać potencjał w kontrolerze DualSense, aby sterowanie bohaterami sprawiało niezwykłą frajdę. To jak mocno dociskać będziemy trigger, ma wpływać na sposób wykorzystywanego przez nas arsenału. Deweloperzy zarzekają się, że działania graczy na ekranie dosłownie ożyją, dzięki wykorzystanym funkcjom bezprzewodowego kontrolera DualSense. Niezapomniane wrażenia mają być m.in. zagwarantowane przez wibracje haptyczne. W tym przypadku mowa o o wiele szerszym zakresie wibracji, niż te, które wykorzystywane były w padach dedykowanym konsolom VIII generacji.

Przypominamy, iż premiera Ratchet & Clank: Rift Apart odbędzie się już 11 czerwca bieżącego roku (produkt zakupicie w tym miejscu). Tytuł zostanie wydany włącznie na konsolę PlayStation 5. Jeżeli należycie do entuzjastów serii, możecie również zaopatrzyć się w gadżety wypuszczone na rynek z powodu zbliżającej się premiery:

Chętni gracze mogą zgarnąć chociażby koszulkę z bardzo ładnym nadrukiem ukazującym Ratcheta, Clanka i Rivet. Dodatkowo w sklepie znajdziemy też sporą butelkę na wodę oraz piórnik. Wszystko to naturalnie z grafikami nawiązującymi do nadchodzącej produkcji… Niestety, jeśli chcielibyście zgarnąć któryś z przedmiotów dla siebie, nie będzie to łatwe. Sklep PlayStation Gear nie działa oficjalnie w Polsce.

Dla prawdziwych fanów powyższa niedogodność, na pewno nie będzie przeszkodą nie do przeskoczenia. Więcej o wspomnianych produktach przeczytacie w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się