Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

1 komentarz

Znany analityk pewny. Sony wykona ten ruch przez premierę Xbox One X

Dla graczy to bardzo dobra wiadomość.

Analityk branży gier Michael Pachter postanowił po raz kolejny sięgnąć po swoją kryształową kulę i sprawdzić, jaka przyszłość czeka konsolę Sony, po wprowadzeniu Xbox One X na rynek. Według Pachtera, naturalnym ruchem powinna być obniżka ceny PlayStation 4 jak i modelu Pro. Przewiduje że kwota, którą przyjdzie graczom zapłacić za sprzęt Sony, będzie niższa o 50 dolarów. Skąd takie wnioski?

Otóż w tej chwili, jeśli Xbox One X już byłby na rynku, jego cena w USA byłaby o 100 dolarów wyższa od PlayStation 4 Pro. Zdaniem analityka to za mała różnica. Sony będzie chciało przyćmić premierę nowej konsoli Microsoftu i zwrócić na siebie uwagę właśnie ścięciem ceny. Różnica pomiędzy wymienionymi konsola będzie wynosić 150 dolarów, co już nie będzie bez znaczenia dla graczy. PlayStation 4 na rynku w USA powinno kosztować jeszcze pod koniec roku 249 dolarów, a PlayStation 4 Pro 349 dolarów. Według analityka, gracze mają uznać konsolę Microsoftu za drogą i skupić się na sprzęcie od Sony.

Co sądzicie o tej prognozie?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się