Pokaz nowych sprzętów marki ROCCAT na ROCCAT Gaming Party

Roccat
Newsy PC

Sprawdźcie, co można było zobaczyć na pokazie sprzętu.

15 września miała miejsce polska premiera dwóch nowych klawiatur firmy ROCCATSkeltr i Sova. Każdego, kto odwiedził warszawski pub Level Up i wziął udział w ROCCAT Gaming Party, witały hostessy oraz specjalnie przygotowany drink w barwach niemieckiego producenta peryferii. Do dyspozycji zaproszonych oddano dwa poziomy. Na parterze dostępne były debiutanckie produkty, natomiast na poziomie -1 ulokowano integracyjny open bar oraz wygodne loże, gdzie można było swobodnie porozmawiać.

Na gości czekało kilka stanowisk z dwiema gwiazdami wieczoru, wspomnianymi już wcześniej klawiaturami membranowymi Skeltr i Sova. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z recenzentów mógł przetestować sprzęt, a w międzyczasie dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele firmy ROCCAT, od których można było usłyszeć m.in. informację, że na rynku dostępna jest także wersja z mechanicznymi przełącznikami TTC.

Wielofunkcyjna klawiatura do komputera i urządzeń mobilnych

Skeltr to nietypowe połączenie klawiatury i stacji dokującej, przeznaczonej do umiejscowienia urządzenia mobilnego – smartfonu lub tabletu. Po co? Urządzenia można sparować przez Bluetooth z klawiaturą i np. odpisać na SMS-a, wstukując treść wiadomości. Całość tej procedury została mocno uproszczona i aby przełączać się pomiędzy trybem klawiatury do PC do urządzenia mobile, wystarczy nacisnąć jeden funkcyjny przycisk znajdujący się w lewymgórnym rogu Skeltra. Ma to na celu przyspieszenie komunikacji mobilnej. Prowadzenie konwersacji np. na Messengerze nie wymaga teraz minimalizowania lub pauzowania gry, nie musimy sięgać po telefon. Wystarczy jeden klik i już można odpisać znajomemu, dziewczynie lub pracownikowi bez odrywania dłoni od klawiatury.

Rozmawiaj bez sięgania po telefon

roccat
Roccat

Odpowiadanie na wiadomości to za mało? Wystarczy, że podłączymy do klawiatury zestaw słuchawkowy z mikrofonem i zepniemy telefon kablem mini-jack, by drugim przyciskiem (z symbolem słuchawki) odbierać połączenia i prowadzić rozmowy bez konieczności przykładania telefonu do ucha. Koniec ze ściąganiem słuchawek, bo dzwoni dziewczyna, mama, kolega lub współpracownik. Z ROCCAT Skeltr możemy jednocześnie pisać na klawiaturze i rozmawiać, mając na uszach wygodne słuchawki. Do zestawu dołączono kabel z końcówką micro-USB, który na bieżąco ładowuje smartfon lub tablet oraz dodatkową podpórkę pod nadgarstek, jeśli standardowa okaże się za krótka.

Pad zamiast klawiatury?

Drugim, udostępnionym do zrecenzowania produktem, był ROCCAT Sova, czyli kanapowe centrum dowodzenia. Sova to idealne rozwiązanie dla osób, które chętnie rozsiadłyby się wygodnie w fotelu, przed dużym ekranem i zagrały w swoją ulubioną grę pokroju World of WarCraft czy League of Legends. Samo urządzenie to tak naprawdę trzy w jednym – klawiatura oraz podkładki pod mysz i pod nadgarstek. Wszystkie elementy są wymienne, więc możemy np. dodrukować sobie na drukarce 3D inną podkładkę pod nadgarstek lub wymienić podkładkę na taką, która posiada odpowiedni rozmiar.

Autorem tekstu jest Mateusz Greloch, bloger growo-technologiczny, od wielu lat znany w branży pod pseudonimem SzachMatt.

Źródło: ROCCAT

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie