ROCCAT Khan AIMO – nowe słuchawki z wyższej półki cenowej

Producent podkreśla, że słuchawki powstały w oparciu o doceniony przez graczy i audiofilów model Khan Pro, który aż do dziś był jedynym gamingowym headsetem z certyfikatem Hi-Res Audio.

Zintegrowana karta dźwiękowa

Za sprawą wbudowanej karty dźwiękowej, która przewyższa możliwościami większość rozwiązań stosowanych w układach zintegrowanych na płytach głównych, Khan AIMO gwarantują według producenta najlepszą jakość dźwięku. W połączeniu z 50mm przetwornikami, słuchawki mają zapewniać krystalicznie czysty dźwięk aż do 24 bitów przy 96KHz, niezależnie od konfiguracji komputera. Najnowocześniejsze sterowniki umożliwiają symulację dźwięku przestrzennego 7.1, umieszczając gracza w samym środku wydarzeń obserwowanych na ekranie. Wirtualny surround można wyłączyć i nadal cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem Stereo. Uzupełnieniem zestawu Khan AIMO jest mikrofon, który dzięki technologii „Reall Voice” umożliwia najbliższą naturalnej jakość rejestrowania głosu.

Wygoda i wytrzymałość

Khan AIMO stworzono do wieloletniej pracy. Dzięki wykorzystaniu materiałów wysokiej jakości, w tym stali nierdzewnej, zestaw cechuje się według ROCCAT wysoką wytrzymałością. Zachowuje przy tym niewielką wagę – 275 gram, co czyni z Khan AIMO jedne z najlżejszych, dostępnych na rynku gamingowych słuchawek USB. Pianka z pamięcią kształtu na nausznikach, w połączeniu z wygodnym obiciem pałąka, ma zagwarantować graczowi wygodę użytkowania nawet podczas wielogodzinnych maratonów.

Inteligentne podświetlenie

Słuchawki Khan AIMO są w pełni kompatybilne ze środowiskiem Swarm, który umożliwia zaprogramowanie stylowych efektów oświetlenia RGB. Technologia AIMO, zapamiętująca zachowania gracza w trakcie rozgrywki, zadba o to, by podświetlenie dopasowało się do każdego stylu gry, zmieniając się w sposób płynny i organiczny, a przede wszystkim dostosowany do osobistych upodobań.

Cena Khan AIMO wynosi około 600 zł.

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.