Xbox wydaje więcej gier na PlayStation niż Sony. Dziwnych czasów dożyliśmy

PlayStation dostanie więcej gier Xbox niż Sony | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5 Xbox Series XOne

Xbox ostatnio postanowił stać się multiplatformową firmą, więc ich gry zmierzają na PlayStation. W pierwszym kwartale tego roku jest ich więcej niż produkcji od Sony.

Sytuacja jest dość zabawna, ale nijak nie obrazuje całej branży gier. Każda firma przygotowuje szereg swoich własnych exclusive’ów i gier first-party. Jak na razie zapowiada się jednak na to, że ten rok należeć będzie do Xboksa.

Xbox ma więcej premier na PlayStation niż Sony

Do ciekawego wniosku doszli użytkownicy forum IconEra. Jeden z nich podzielił się ciekawym przemyśleniem dotyczącym gier wydawanych na konsole w pierwszym kwartale bieżącego roku. Otóż, jak się okazuje, Microsoft wyda więcej pozycji na konsole konkurencji niż Sony. A to przecież ich sprzęt!

Gry od Xboksa na PlayStation:

  • Pentiment – 22 lutego
  • As Dusk Falls – 7 marca
  • Hi-Fi Rush – 18 marca
  • Grounded – 16 marca
  • Sea of Thieves – 30 kwietnia

Gry od Sony na PlayStation:

  • The Last of Us Part II Remastered – już wyszło
  • Helldivers 2 – już wyszło
  • Rise of the Ronin – 22 marca
  • Stellar Blade – 26 kwietnia

Niedawno Hiroi Totoki, prezes Sony, oficjalnie zapowiedział, że do 31 marca 2025 roku gracze PlayStation nie otrzymają żadnej nowej gry z uznanej marki first-party. „Obecnie trwają prace nad dużymi projektami, w przyszłym roku fiskalnym nie planujemy wydawać żadnych nowych, dużych tytułów z istniejących franczyz, takich jak God of War Ragnarok i Marvel’s Spider-Man 2” – potwierdził.

Oczywiście nadal warto pamiętać, że pozycje od Xbox to porty, a nie najnowsze premiery. Mimo wszystko są to gry stworzone w studiach Microsoftu, które wychodzą na PlayStation. Zresztą, sytuacja nawet nie dziwi. To zrozumiałe, że skoro w tym roku Sony ma sporo premier third-party (w tym dzieła giganta z Redmond), nie będzie chciało wydawać wielkich tytułów, licząc na zyski od gier zewnętrznych deweloperów.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie