Xbox oficjalnie z grami na PS5 i Switcha. Wielkie hity trafią nawet do pudełek

Xbox oficjalnie z pierwszymi grami na PS5 i Switch | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5 Switch Xbox Series

Xbox już oficjalnie rozpoczyna ekspansję na inne platformy. Znamy tytuły pierwszych gier, z czego część doczekać się ma nawet wydań fizycznych.

Microsoft nie tylko już wcześniej potwierdził, że firmie zależy na multiplatformowości, ale teraz dostaliśmy informację, że niektóre z gier na PS5 i Nintendo Switch doczekają się wydań fizycznych. Wśród nich trzeba wymienić jeden z największych hitów dostępnych od premiery w Xbox Game Pass, czyli Hi-Fi Rush. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Xbox oficjalnie otwiera się na konkurencję

Wcześniej dostaliśmy jedynie niepotwierdzone informacje o pierwszych pozycjach first-party, które trafią na sprzęt konkurencji. Teraz wiemy już, że nie były to byle plotki. W sieci oficjalnie pojawiło się ich potwierdzenie, co oznacza, że Xbox naprawdę zamierza stać się multiplatformą. Na razie jednak skala nie jest taka wielka, bo mowa o mniejszych tytułach, a nie największych hitach AAA, lecz to zawsze dobry początek.

Szczególnie że cztery gry potwierdzone na PS5 i Nintendo Switch to świetnie oceniane Pentiment, genialne Hi-Fi Rush, udane Grounded i przebojowe Sea of Thieves. Pojawiły się stosowne materiały, w tym zwiastuny i… coś dla fanów pudełek. Microsoft sam zaznaczał, że nie chce pozbywać się wydań fizycznych, ale nowe edycje to tym razem zasługa Limited Run Games. Wydawca potwierdził, że Pentiment doczeka się wydania w pudełku na Nintendo Switch, PS5 i Xbox Series X/S. Później to samo ma spotkać Hi-Fi Rush.

Hi-Fi Rush na PS5 ma wylądować już 19 marca 2024 roku. Tytuł ten rzekomo zmierza także na platformę Nintendo, ale podobno na… Switcha 2. Tak przynajmniej twierdzi Tom Henderson na Insider-Gaming, powołując się na wiele różnych źródeł. Na razie nie dostaliśmy więc potwierdzenia tej informacji, choć Henderson jest zaufanym insiderem. Z kolei Pentiment zadebiutuje na Switchu, PS4 i PS5 już dziś, czyli 22 lutego. Grounded zostanie wydane na Nintendo Switch, PS4 i PS5 16 kwietnia, a Sea of Thieves na sprzęt Sony (tylko PS5) przypłynie 30 kwietnia.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie