PlayStation VR potrzebować będzie dodatkowe urządzenie do działania

Okazuje się, że oprócz konsoli PlayStation 4, do odpalenia gier w ramach PlayStation VR, gracz będzie musiał mieć coś jeszcze.

To już pewne, że wersja PlayStation VR przeznaczona do sprzedaży w sklepach, będzie udostępniona wraz z dodatkowym urządzeniem. Skrzynka ma być podłączana do okularów VR i mieć wielkość konsoli Nintendo Wii. Dopiero z tego urządzenia, poprowadzony ma zostać kabel do PlayStation 4.

Takie rozwiązanie nie wydaje się zbyt wygodne. Ciekawe, jaką funkcję będzie spełniać dodatkowa skrzynka. Czy wyłącznie dostarczy energii do urzązenia, czy też jeszcze dodatkowej mocy obliczeniowej?


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

 • Piotr

  Wiadomo do czego będzie służyć. Shuhei Yoshida i jego ludzie od VR w wielu wywiadach mówią o tym od około pół roku. Ma to być splitter i frame dubbler pozwalający na wyświetlanie gier w zarówno w goglach VR jak i na telewizorze, a także na wyświetlanie 120 Hz w goglach (natywnie lub upscaled z 60, 90 lub 120 Hz) Nie będzie to jednak (jak wielu myślało) skrzynka podwyższająca możliwości graficzne PS4.

 • Elias

  Stawiałbym zdecydowanie na to 2. Trochę szkoda, wyobrażałem sobie to urządzenie jako niezależna “czapka” z wirtualnym światem, ale jak widać w obecnych czasach może czegoś zabrakło ? 🙂

  • Z drugiej strony lepsze to, niż dodatkowy sprzęt wielkości Wii miałby wylądować na mojej głowie 😉

   • Elias

    To prawda 🙂

31 Shares
Share31
+1
Tweet