Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Minecraft w wersji na PlayStation VR. Nowe rozszerzenie będzie za darmo

Użytkownicy PlayStation 4 już niedługo przeniosą się do świata Minecraft dzięki obsłudze PSVR. Będzie to dokładnie ta sama rozgrywka, jedynie bliższa naszym oczom. 

Fani Minecraft wreszcie doprosili się o dodatkową wersję gry na PS4. Niebawem, oprócz standardowego klikania padem, będzie można projektować budowle korzystając z gogli PlayStation VR. Mojang oznajmij, że wersja z obsługą rozszerzonej rzeczywistości pojawi się już we wrześniu i będzie oferowana użytkownikom w formie bezpłatnej aktualizacji.

Każdy, kto ma grę Minecraft na PlayStation 4, automatycznie otrzyma tę poprawkę”. Po jej pobraniu uzyskasz dostęp do nowej funkcji Minecraft VR. Oczywiście będziesz potrzebować urządzenia PS VR, aby z niej korzystać.

Jak będzie prezentować się interfejs Minecraft w wersji PS VR? Udostępnione zdjęcie wyrazi więcej niż tysiąc słów.

Przygotowywany patch nie zmieni mechaniki rozgrywki. Będzie to ten sam Minecraft, jaki znamy od ponad 11 lat. Standardowe wydanie zostanie tylko rozbudowane o niewielkie modyfikacje interfejsu, w celu dopasowania do technologii VR. Wciąż za kontrolę funkcji w grze, czyli układanie klocków i poruszanie, będzie odpowiadać pad. Natomiast analogi nie posłużą już do rozglądania się po świecie – zrobimy to przy pomocy gogli.

Rozwiązanie to z pewnością wzmocni doznania w grze i ułatwi poruszanie. Jeśli będzie pozbawione wad, to kto wie, może przyczyni się również do wzrostu sprzedaży tytułu, który natenczas rozprowadzono na wszystkich platformach w 200 mln sztuk.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się