PSVR 2 na grafice patentowej. Sony szykuje nowy sprzęt

PSVR 2 na grafice patentowej. Sony szykuje nowy sprzęt
PS5 Technologie

Gogle PSVR 2 pokazały się w całej okazałości na nowej grafice patentowej. Sony przygotowuje świeżą wersję sprzętu do wirtualnej rzeczywistości.

Technologia wirtualnej rzeczywistości rozwija się coraz szybciej, choć wciąż VR jest raczej niszą w gamingu. Na rynek trafia coraz więcej gogli, które przestają szokować wysoką ceną.

Poprzednia generacja konsol przyniosła ze sobą ciekawe i stosunkowo tanie rozwiązanie w postaci PlayStation VR, które może i odstawało od konkurencji pod względem zaawansowania, ale stanowiło ciekawy wstęp do wirtualnej rzeczywistości.

Moc PlayStation 5 pozwoli jednak na znaczne usprawnienie dotychczasowych osiągów VR od Sony i wiele wskazuje na to, że producent już opracowuje swoje nowe gogle.

W sieci pojawiła się grafika patentowa PSVR 2. Jak widać, Sony tym razem stawia na kompaktowość i wygodę, co pozwoli na lepszą immersję.

Źródło: LetsGoDigital

Grafika pokazuje, że Sony zamierza zastosować w swoich goglach funkcje haptyczne znane z kontrolera DualSense. Funkcjonalność zdała egzamin w padzie od PS5 i przypadła graczom do gustu, więc Japończycy zapewne będą wdrażać ją w swoich innych sprzętach.

VR od Sony raczej nie będzie konkurować z bardzo zaawansowanymi goglami od Valve, ale może wstrzelić się w segment zajęty aktualnie przez Oculus Quest 2, który jest zadowalająco funkcjonalny i przy tym dość niedrogi.

Do sieci wycieka coraz więcej konceptów patentowych od Japończyków i nie wiadomo czy każdy z nich znajdzie zastosowanie w finalnym produkcie. Miejcie to na uwadze.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie