State of Play - Nowe gry na PS4 i PS5 - logo PlayStation na tle niebieskiego wybuchu - PG
0 komentarzy

PlayStation mogłoby pozwolić na przenoszenie rzeczywistych przedmiotów do gry

Patent PlayStation jest nieco futurystyczny. Skanowanie i przenoszenie rzeczywistych przedmiotów do gry wideo brzmi jak ciekawy sposób na wykorzystanie PS VR2.

Należy jednak zaznaczyć, że patent miałby również rację bytu niezależnie od sfery VR.

PlayStation z coraz ambitniejszymi pomysłami

Nie jest nowością to, że Sony uwielbia „patentować rzeczy”. Dzięki biurze patentowemu i publicznie dostępnym informacjom często poznajemy informacje na temat nowych pomysłów firmy. Były już informacje na temat ułatwianiu gier przez AI, a pomysł z panelami bocznymi udowodnił, że niektóre patenty firmy doczekują się realizacji.

Nowy patent nie jest w zasadzie taki „nowy”, gdyż złożono go w czerwcu ubiegłego roku. Niedawno jednak wpłynęły kolejne aktualizacje z nim związane. Dzięki temu możemy wyłącznie domyślać się, że Sony faktycznie mogłoby umożliwić graczom skanowanie rzeczywistych przedmiotów i przenoszenie ich do gier w formie pełnego modelu 3D.

Aktualizacja w biurze patentowym zbiegła się w czasie z zapowiedzią PS VR2. Istnieje więc szansa, iż nowy sprzęt firmy mógłby zagwarantować dość interesującą funkcję. Oczywiście to tylko domysły, a skanowanie przedmiotów za pomocą niewielkiego urządzenia to niekoniecznie wyłącznie pomysł związany z VR. Niemniej brzmi to ciekawie i mogłoby mieć zastosowanie w wielu aplikacjach, ale również grach wideo. Na poniższym obrazku możemy sprawdzić, jak idea sprawdzałaby się w rzeczywistości.

Wygląda co najmniej ciekawie. Inną sprawą jest to, czy patent kiedykolwiek doczeka się realizacji. W pewien sposób kojarzy się z wcześniejszym pomysłem na sterowanie w grach za pomocą… banana. Tym razem jednak gracz mógłby zeskanować duże przedmioty, jak choćby lampa. Sony jeszcze oficjalnie nie dostało patentu, więc raczej nie ma się co nastawiać na to, że szybko dowiemy się czegoś nowego w jego sprawie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się