PS5 - kolorowe panele boczne

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Panele boczne do PS5 od PlayStation? To coraz bardziej możliwe

Bardzo możliwe, że Sony szykuje się do wydania własnych paneli bocznych do PS5. Nowy patent firmy pobudził plotki wśród internautów.

Na stronie USPTO opublikowano właśnie patent, który prezentuje zdejmowane panele boczne do konsoli PlayStation 5. Choć dokument nie wspomina nic o sprzedaży personalizowanych paneli lub o różnych wariantach kolorystycznych, mocno rozbudził wyobraźnię graczy.

Możliwe, że Sony w niedalekiej przyszłości zdecyduje się na produkcję własnych paneli do PS5 lub umożliwi to zewnętrznym firmom. Miałoby to sens, bowiem plastikowe nakładki po bokach konsoli zdejmuje się i montuje bardzo łatwo. Biały kolor konsoli nie podoba się każdemu, a możliwość zakupu innych wersji kolorystycznych paneli ucieszyłaby wielu graczy. Na ewentualne potwierdzenie tych gdybań musimy jednak jeszcze zaczekać.

Patent paneli bocznych do PS5
Źródło USPTO dzięki OPAttack

Przypomnę, że zewnętrzne firmy próbowały sprzedawać własne panele do PS5. Szczególnie ciekawym przypadkiem jest Dbrad, które otwarcie kpiło z Sony i zachęcało firmę do złożenia pozwu. Ostatecznie nieoficjalny producent musiał zmienić nieco design oferowanych przez siebie zamienników na taki, które prawie nijak ma się do oryginalnego wyglądu nakładek. Takich przypadków jest nieco więcej, choć Sony konsekwentnie je eliminuje.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%