PlayStation może zawieść swoich największych fanów. Gracze tracą nadzieję

PlayStation Stars niedostępne od dwóch tygodni | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS4 PS5

W zasadzie od kwietnia mówi się, że w maju Sony chce zaprezentować nowe PlayStation Showcase 2024. Teraz jednak niektórzy twierdzą, że chodzi o “zwykłe” State of Play.

Fani PlayStation najpierw się ucieszyli, a teraz już tracą nadzieję. Miał być wielki pokaz świeżutkich projektów od PlayStation Studios, a będzie… State of Play?! Co?!

PlayStation zawiedzie fanów

Obecna generacja zaliczyła wielki falstart. Przez lata od premiery PS5 i Xbox Series X firmy nie chciały odejść od poprzedniej generacji, dlatego wiele projektów trafiało na dwie konsole naraz. To z kolei mogło nieco przyhamować rozwój current genów, jednocześnie sprawiając, że pierwszy duży exclusive na PS5 wyszedł w ubiegłym roku i był nim Spider-Man 2…

Nic dziwnego, że fani obawiają się o przyszłość swojej konsoli. Na ten moment znamy tylko plotki dotyczące nowych projektów Naughty Dog czy Santa Monica, bez żadnych konkretów. Nic dziwnego, że pogłoski o zbliżającym się w maju PlayStation Showcase 2024 chwyciły z tak wielką siłą. W końcu mowa o wielkim wydarzeniu, które potencjalnie mogłoby się skupić na projektach first-party!

Dni mijają, Sony coś tam pod nosem przebąkuje, ale nie mówi żadnych konkretów, a doszło do tego, że nawet i insiderzy bronią swoich przecieków przed zdenerwowanymi graczami. Teraz oliwy do ognia dolał informator NatheTheHate. Jego zdaniem w maju faktycznie ma odbyć się prezentacja, ale będzie to… State of Play. To zdecydowanie mniejsze wydarzenie, w nomenklaturze graczy PlayStation znacznie mniej ciekawe od pełnoprawnego Showcase.

Oczywiście nie jest to nic pewnego. Firma nadal nie potwierdziła żadnych konkretów. Jeśli jednak w maju ma odbyć się cokolwiek, zapowiedzi spodziewać możemy się dosłownie na dniach.

Źródło: GameRant

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie