Na to wydarzenie czekają wszyscy fani PlayStation. Prezes mówi o “kluczowej roli” Sony

PlayStation w końcu ucieszy wszystkich posiadaczy PS5 | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Wielki pokaz gier PlayStation Showcase 2024 ma odbyć się jeszcze w maju, a teraz pojawiły się nowe informacje na temat wydarzenia.

Nie będziemy ukrywać, że Sony ostatnio nie rozpieszcza swoich fanów. Jasne, dostają oni nowe tytuły third-party w stylu Rise of the Ronin czy głośnego Stellar Blade, ale na kontynuacje znanych marek trzeba czekać co najmniej do marca 2025 roku. Zresztą, wtedy i tak gracze dostaną zapewne nową grę Insomniac (czyżby Venoma?) i potencjalnie Death Stranding 2.

PlayStation Showcase 2024 coraz bliżej!

Nowe informacje o wydarzeniu pochodzą praktycznie od samego źródła, czyli od grupy Sony. Na stronie firmy pojawił się list otwarty od jej prezesa, Hirokiego Totoki. Ma on związek bezpośrednio z wielkimi zmianami w strukturze firmy. Niedawno na miejsce Jima Ryana jako CEO marki PlayStation wybrano Hermena Hulsta i Hideaki Nishino. Czytamy w nim, że Totoki ustępuje z tymczasowej funkcji dyrektora generalnego i zostaje przewodniczącym SIE.

Jedno ze zdań szczególnie spodobało się graczom, którzy dopatrują się w nim potwierdzenia wspomnianego PlayStation Showcase. “Jeszcze w tym miesiącu dowiesz się więcej o długoterminowej wizji Sony Group i kluczowej roli, jaką SIE odgrywa w tej wizji” – czytamy. Brzmi dość bezpośrednio, prawda?

Niby tak, ale warto pamiętać, że niekoniecznie chodzi o pokaz gier. Istnieje szansa, że Totoki mówi o publicznym spotkaniu, a nie o pokazie gier, choć z pewnością słowa te zwiastują jakąś formę wydarzenia. Dusk Golem, znany insider od horrorów (a przecież Silent Hill 2 Remake ma pojawić się na evencie) twierdzi jednak, że Sony może zorganizować obydwie te rzeczy naraz. W przeszłości spotkania już odbywały się tego samego dnia, co pokazy.

Niektórzy zwrócą uwagę, że jest to publiczne spotkanie Sony, co jest prawdą. Ale w zeszłym roku zorganizowali spotkanie i prezentację tego samego dnia, mają zarówno publiczne ogłoszenia Sony Group, jak i SIE, a także eventy planowane z innymi letnimi wydarzeniami.

– informuje insider

Wygląda więc na to, że mimo wszystko plotki o rychłym pokazie gier są coraz bardziej sensowne. Jeśli te informacje się potwierdzą, być może wydarzenie odbędzie się pod koniec miesiąca. W ubiegłym roku pokaz Showcase miał miejsce 24 maja.

Źródło: TheGamer

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie