PlayStation poszerza horyzonty na PC. Szykujcie się na kolejne porty

PlayStation na ekranie PC
PC

PlayStation rekrutuje pracowników do wsparcia działu wydającego gry na PC. Firma szykuje się do wypuszczenia kolejnych portów swoich hitów na komputerach osobistych.

Poszukiwany jest Senior Director do działu Global Sales and Business Operations. Pracownik będzie zajmował się planowaniem i tworzeniem strategii wydawanie kolejnych gier Sony na PC.

Wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za strategię i działalność handlową w ramach globalnej sprzedaży kanałowej i dostarczy zespołom w centrach i regionach jeden, zoptymalizowany plan rozwoju sprzedaży na PC i plan handlowy do wdrożenia. Określanie przyszłych sektorów i partnerstw w celu rozwoju handlowego. Plan powinien wspierać osiąganie uzgodnionych kluczowych wskaźników sprzedaży w kanale globalnym.

– czytamy w ofercie pracy

Firma już wcześniej sugerowała, że PeCetowe premiery takich hitów jak God of War, Horizon Zero Dawn i Days Gone na PC to dopiero początek ekspansji na ten rynek. Pogłoski wskazują, że w drodze jest też między innymi port Sackboy: A Big Adventure, choć to zapewne tylko malutka część planowanych portów. Pliki wydawcy na Steam wskazują, że w przygotowaniu znajduje się wiele niespodzianek dla graczy komputerowych

Sony stworzyło nawet swoją markę przeznaczoną dla wydań PeCetowych: PlayStation PC. Dodatkowo firma przejęła studio specjalizujące się w tworzeniu portów. Zapowiedzi kolejnych konwersji na komputery osobiste są nieuniknione – oby nie były daleko.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie