PlayStation na ekranie PC

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation PC to nowa marka Sony. Niebiescy gotowi do ekspansji na komputery

Niedawno zapowiedziano port God of War na komputery, a teraz w sieci pojawiły się wzmianki o „PlayStation PC”. Firma najpewniej przygotowuje się do mocnego wejścia na rynek portów na komputery osobiste.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na Corporation Wiki, Sony zarejestrowało wspomniany znak towarowy w kwietniu 2021 roku. Choć normalnie zarejestrowanie tego znaku nie wskazywałoby na żaden konkretny ruch firmy, otrzymaliśmy właśnie jasne potwierdzenie tego, że Sony zamierza mocno zainwestować w wydawanie swoich gier na PC.

Niektóre gry Sony dostępne na platformie Steam zmieniły wydawcę z „PlayStation Mobile, Inc.” na „PlayStation PC LLC.” Dotyczy to między innymi Helldivers, Days Gone i Everybody’s Gone to the Rapture. Co ciekawe takie tytuły jak Horizon Zero Dawn i God of War wciąż są przypisane do wydawcy PlayStation Mobile. Najpewniej kwestią czasu jest, zanim się to zmieni.

PlayStation PC na karcie Days Gone na Steam
Źródło: Days Gone na Steam

Poza God of War, w drodze są również inne porty od PlayStation na komputery osobiste. Potwierdzono już Uncharted 4 wraz z samodzielnym dodatkiem, a niedawno w sieci pojawił się przeciek wskazujący, jaki kolejny tytuł Sony może pojawić się na PC. Jeśli gracie na komputerach i chcieliście ograć niektóre produkcje studiów PlayStation, czeka Was zapewne jeszcze parę niespodzianek.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%