PS5 PlayStation Studios

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Więcej gier PlayStation na PC? Do „niebieskich” dołączają mistrzowie tworzenia portów

Do szeregów PlayStation Studios dołącza Nixxes Software, czyli studio znane przede wszystkim z tworzenia portów gier. Czyżby oznaczało to kolejne hity z PS4 i PS5 na PC?

O tej świetnej wiadomości poinformował sam Hermen Hulst, czyli szef PlayStation Studios. Ten w swoim wpisie na Twitterze ogłosił, że na pokład studiów deweloperskich pracujących dla PlayStation weszli jeszcze jedni specjaliści z branży growej.

Bardzo szanuję Nixxes i jestem podekscytowany, że ten bardzo doświadczony zespół stanie się częścią światowej klasy społeczności programistów w SIE. Mają pasję do ulepszania gier i dostarczania graczom najlepszych możliwych doświadczeń. Nixxes będzie silnym atutem dla wszystkich w PlayStation Studios, pomagając naszym zespołom skupić się na ich najważniejszym celu, jakim jest tworzenie unikalnej zawartości PlayStation w najlepszej możliwej jakości.

powiedział Hermen Hulst, szef PlayStation Studios

Wygląda na to, że rolą Nixxes Software ma być głównie pomocą dla innych zespołów tworzących produkcje na… No właśnie, na jakie sprzęty? Holenderskie studio jest znane przede wszystkim z tworzenia portów ogromnych tytułów (Tomb Raider, Deus Ex i wiele więcej). W związku z tym myślę, że możemy w tym przypadku mówić o konwersji hitów znanych z PS4 i PS5 na komputery PC. Dobrze wiemy, że kolejne hity z logiem PS mają wylądować na Steamie. Czy właśnie omawiana w newsie firma ma się do tego przyczynić? Miejmy nadzieję, że tak.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się