Polacy nie zagrają na PlayStation Portal? Sony robi dziwne rzeczy

PS Portal z aktualizacją 2.0.6 zachwyciło graczy | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Sony robi (a w zasadzie – nie robi) dziwne rzeczy. Do premiery PlayStation Portal coraz mniej czasu, a nie ma informacji o dostępności sprzętu w Polsce.

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie kupić PlayStation Portal w Polsce, odpowiedź brzmi: nigdzie. Do tej pory nie ma żadnych informacji dotyczących dostępności sprzętu w sklepach w naszym kraju. Co więcej, Sony nadal milczy, nie informując tak naprawdę o niczym. I nic w tym dziwnego.

Nowy pół-handheld od PlayStation trafi na pierwsze rynki 15 listopada 2023 roku, czyli niebawem. W krajach azjatyckich z miejsca staje się hitem, choć w wielu miejscach w internecie da się znaleźć niepochlebne o nim opinie. W końcu mówimy o przenośnej konsoli, która ani jest przenośna, ani na dobrą sprawę nie jest konsolą. To urządzenie pozwalające na streaming gier z PS5, ale jedynie w obszarze tego samego Wi-Fi. Na wakacje więc z God of War nie pojedziemy.

Nic dziwnego, że w naszym kraju nadal jest cisza na temat dostępności sprzętu. W gospodarstwach domowych z dużą ilością mieszkańców może być faktycznie problem z tym, aby dostać się do telewizora lub też znaleźć chwilę na to, aby włączyć PS5 i sobie pograć. PS Portal ma z tym pomóc. Ale chyba nie w naszym kraju. Jeżeli chcecie go kupić, musicie udać się do zagranicznych sprzedawców lub też na Amazon.

Do tej pory nie ma informacji o ewentualnej premierze w Polsce. Zapewne więc musimy czekać jeszcze dłużej i być może w okolicach premiery 15 listopada dowiemy się więcej. Zresztą, identyczna sytuacja jest aktualnie z PS5 Slim.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie