Nowa gra od Valve wyciekła. To Deadlock z genialnym settingiem

Deadlock - to nadchodząca gra od Valve
Newsy PC

W sieci pojawiły się nowe informacje o nadchodzącej grze od Valve. Wreszcie poznaliśmy jej tytuł, ale nie tylko. Czym zaskoczy nas Deadlock i czy warto zainteresować się tytułem od twórców Steam? Okazuje się, że tytuł ma szansę wzbudzić wasze zainteresowanie.

Nowa strzelanka od Valve. To Deadlock

Miał być Neon Prime, a nawet Cytadel — ostatecznie nadchodząca gra od Valve będzie nosić tytuł Deadlock i zagwarantuje nam niezwykle szybką, dynamiczną i pełną akcji rozgrywkę w ramach intensywnej rozgrywki sieciowej. Mowa o strzelance, w której rozgrywka toczyć się będzie w formacie 6 na 6 graczy. Ci staną do rywalizacji na rzekomo “ogromnych” mapach podzielonych na 4 ścieżki.

Za najnowszy przeciek i sporą garść informacji odpowiada znany insider Gabe Follower z Twittera. W przeszłości zasłynął m.in. przekazywaniem niezwykle trafnych informacji na temat Counter-Strike 2 i nie tylko. Co przygotował dla nas tym razem?

Zdaniem insidera, Deadlock to trzecioosobowa strzelanka sieciowa całkowicie nastawiona na rywalizacje 6-osobowych drużyn. Sama rozgrywka będzie mocno nawiązywać do popularnych gier w stylu “hero shooter”, gdzie każdy bohater charakteryzuje się zestawem wyjątkowych cech i umiejętności. Nie zabraknie również wyposażania i używania specjalnych przedmiotów — coś jak w grach pokroju DOTA 2. Kluczowym elementem rozgrywki będą mapy. Te mają być naprawdę duże i podzielone na 4 aleje. Przemieszczanie się po nich będzie ułatwione m.in. dzięki specjalnym szybkim szynom (jak w Bioshock Infinite).

Zobacz: Wiemy, kiedy wyjdzie GTA VI

Ciekawa wydaje się być również stylistyka gry. Ta oparta została na steam-punku, co okazuje się być sporą zmianą wobec pierwotnych założeń. Testowano inspirowanie się m.in. Portalem czy serią Half-Life, jednak wczesne testy sprawiły, że zrezygnowanego z tego pomysłu.

Nadal nie wiadomo, kiedy gra miałaby zadebiutować. Obecnie możemy operować jedynie na przeciekach, ale te i tak nie przekazują żadnego potencjalnego okresu wydania produkcji. Pozostaje czekać.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie