PlayStation Portal jednak hitem? Gracze dosłownie wykupują sprzęt z półek

PlayStation Portal powoli staje się handheldem | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PS5

Czy niepozorne, dziwaczne i potencjalnie mało komu potrzebne PlayStation Portal okaże się wielkim hitem? No cóż – na to właśnie wygląda.

Nie da się zaprzeczyć, że PlayStation Portal może znaleźć swoich klientów. Całe sedno konsoli potencjalnie wydaje się jednak jak coś przeznaczonego dla niezwykle wąskiej grupy odbiorców. Mowa przecież o handheldowym sprzęcie, który… nim nie jest. Na niewielkim ekranie da się jedynie strumieniować gry z PS5, będąc w obrębie tej samej sieci Wi-Fi. Brzmi jak kaszana, ale w praktyce chyba mówimy o hicie.

Miała być porażka, a będzie hitem – PlayStation Portal

PlayStation Portal informuje na Twitterze o dosłownym wyprzedaniu się urządzenia w każdym sklepie w Japonii. Podobno nie da się go zamówić tam już niemal nigdzie – od oficjalnego sklepu Sony, przez Amazon, aż po mniejsze przedsiębiorstwa. Nie powiem, jestem nieco zaskoczony.

Z drugiej strony patrząc na japońską kulturę gamingową, może to faktycznie sprzęt spełniający najskrytsze marzenia tamtejszych graczy? Wszak pozwala na gaming z każdego miejsca w domu, bez potrzeby zajmowania telewizora. W przypadku większej rodziny, ciągłych obowiązków czy sporej ilości domowych zajęć, zagranie na Portalu między innymi aktywnościami wydaje się o wiele bardziej sensowne niż siadanie przed telewizorem. Szczególnie dla wielu popularnych w Japonii gier wideo.

Na razie jednak nie wiemy, jak sprzęt poradzi sobie w Stanach Zjednoczonych, a szczególnie – w Europie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie