2K ogłosi “coś wielkiego”! To nowa Mafia czy Bioshock?

Mafia
Newsy

Kto na sali czeka na powrót serii Mafia, ręka w górę! To samo tyczy się fanów Bioshock, bo już wkrótce któryś z wymienionych cykli otrzyma bardzo ważną zapowiedź. Informację przekazał wydawca, czyli firma 2K, która już w czerwcu ma nam zaprezentować jedną ze swoich “największych i najbardziej lubianych serii”. Jak myślicie, o jaką grę może chodzić?

Mafia lub Bioshock. Co szykuje nam 2K?

Już niedługo, bo 7 czerwca tego roku, odbędzie się impreza Summer Game Fest. Gamingowe wydarzenie, za które odpowiada dziennikarz Geoff Keighley jest dla wydawców świetną okazją, aby na start sezonu letniego zaprezentować swoje nadchodzące dzieła, lub pochwalić się postępem prac nad niektórymi produkcjami. Tegoroczna impreza będzie zawierać kilka smaczków i dań głównych, a jednym z nich z pewnością będzie to, co pokaże 2K. Firma wydawnicza zapowiedziała, że na imprezie zaprezentuje powrót pewnej uwielbianej przez graczy serii.

O której serii mowa? Największa część graczy przewiduje, że 2K zaprezentuje kolejną odsłonę serii Mafia. Ta ma powstawać już od jakiegoś czasu i podobno ma stanowić prequel do poprzednio wydanych odsłon. Inna część fanów, nieco mniejsza, zwiastuje powrót serii Bioshock. Zgodnie z informacjami podanymi przez VGC, ta marka jest w produkcji od kilku lat, ale sam proces naznaczony jest wieloma trudnościami.

Gra o świecie Mafii została potwierdzona przez Hangar 13 jeszcze w ubiegłym roku. Wówczas stwierdzono, że tytuł “potrzebuje kilku lat”. To sugeruje, że (przynajmniej na papierze), bliżej by nam było do premiery nowego Bioshocka. Z drugiej strony, to właśnie Mafia wydaje się być o wiele żywszą marką. Pierwsza odsłona przed kilkoma laty otrzymała bardzo udany remake, a dwie kolejne części zostały odświeżone.

Na jakie ogłoszenie liczycie najbardziej?

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie