Gracze PlayStation wolą “usuwać konta” niż odbierać ten darmowy prezent od Sony

Gracze PlayStation wolą “usuwać konta” niż odbierać ten darmowy prezent od Sony
Newsy PS4 PS5

Gracze PlayStation posiadający członkostwo PS Stars mogą odebrać nowy prezent zupełnie za darmo. Wielu jednak się on nie spodobał.

Za pomocą darmowego programu PlayStation Stars, gracze na konsolach Sony mogą zdobywać punkty za różne rodzaju aktywności w grach i na konsoli. Potem można wymieniać je na różne przedmioty, w tym cyfrowe kolekcjonerskie dodatki do profilu. Najnowszy prezent wbudził jednak mieszane uczucia.

Gracze PlayStation nie chcą prezentu

Czy jest coś lepszego od darmowych prezentów dla graczy? W teorii to właśnie one – niezależnie od platformy czy preferencji, cieszą się ogromnym zainteresowaniem, no bo w końcu są darmowe. Czasami są to gry, czasami cyfrowe rzeczy do profilu, a czasami… coś dość dziwnego, czego zdecydowanie fani nie chcą. A przynajmniej tak twierdzą w sieci.

W ramach programu PlayStation Stars można odebrać cyfrową figurkę z kiwającą głową w postaci Jima Ryana, byłego już prezesa PS. We wrześniu ubiegłego roku poinformował, że odchodzi z firmy po ponad 30 latach współpracy. To szmat czasu, więc PlayStation postanowiło upamiętnić jego zasługi właśnie za pomocą całkowicie darmowej cyfrowej figurki.

Niestety, wielu graczy nie jest tym zadowolonych. “Ja nawet tego nie chcę na moim koncie” – pisze jeden z nich na Reddicie. Pod innym postem również znajdziemy sporo kąśliwych uwag. Część graczy twierdzi, że figurka jest po prostu brzydka, a inni nie pałają zbytnią sympatią do Ryana. “Wygląda jak Gordon Ramsay” – całkiem słusznie zauważa jeden z internautów. “Wolę usunąć konto niż przypisać do niego coś takiego” – twierdzi inny.

Kontrowersje wokół byłego szefa firmy są o tyle duże, że wiele osób łączy go z falą zwolnień w PlayStation. Łącznie ponad 900 osób straciło swoje posady, a zwolnienia dotknęły nawet tak zasłużonych gigantów jak Guerrilla Games (twórcy Horizon) czy Insomniac Games (Spider-Man). Niektóre studia zamknięto całkowicie, jak na przykład studio z Londynu.

Źródło: https://www.gamingbible.com/news/platform/playstation/playstation-bonus-free-download-ps-plus-287667-20240314

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie