Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PlayStation 5 sprzedało się dwa razy lepiej od Xbox Series

PlayStation 5 sprzedaje się doskonale i wyprzedziło swojego największego konkurenta. Sony może pochwalić się sporym sukcesem.

Premiera PS5 nie obyła się bez problemów w kwestii dostępności. Gracze myśleli, że wynikało to z nieprzygotowania Sony i problemów z produkcją sprzętu. Rzeczywistość wygląda jednak zgoła inaczej. Okazuje się, że zapotrzebowanie faktycznie przerosło możliwości Sony, a konsole sprzedały się w przytłaczająco dużej ilości.

Portal VGChartz przewiduje, że PlayStation 5 sprzedało się w ilości od 2.1 do 2.5 miliona sztuk w ciągu pierwszych dni sprzedaży. Najwięcej konsol rozeszło się w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii.

Co ciekawe, to aż dwukrotnie więcej względem konsol Microsoftu. VGChartz twierdzi, że obydwa modele Xbox Series rozeszły się w „jedynie” 1.1 do 1.4 miliona egzemplarzy. To sporo mniej względem PlayStation 5, ale wciąż bardzo dużo.

Jeśli wierzyć doniesieniom VGChartz, słowa Sony znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Premiera PS5 jest najlepszą w historii producenta.

Oczywiście Microsoft nie poczuje się tym faktem szczególnie dotknięty. Gigant z Redmond stawia przede wszystkim na rozprowadzenie swoich usług na innych platformach, a konsole są tylko jednymi z urządzeń, które mają temu służyć. Oczywiście wciąż stanowią one trzon gamingowego segmentu Microsoftu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się