Premiera PlayStation 5. „Sony nie musi się śpieszyć”

Premiera PlayStation 5. „Sony nie musi się śpieszyć”
Newsy Polecamy PS4 PS5

Sprzedaż PlayStation 4 jest naprawdę zadowalająca, a powstające gry wróżą konsoli dobry rok. Premiera PlayStation 5 coraz bardziej się odsuwa? Na ten temat wypowiedział się analityk z firmy NPD.

Premiera PlayStation 5 najszybciej w 2020 roku? Przypominamy, że najnowsze wyniki sprzedaży PS4 są naprawdę zadowalające. Serwis Gamingbolt postanowił podpytać Mata Piscatella, analityka z firmy NPD, czy możliwe jest, że PlayStation 4 trafi do 100 milionów odbiorców do końca 2019 roku. No i co z następcą, czyli PlayStation 5?

Jednostki sprzętowe [ich żywotność] są oparte głównie na strategiach dotyczących zawartości i cen. Zastanawiam się, jak zmieni się cena podstawowa PlayStation 4 w ciągu roku, a za ile kupimy konsolę na promocji. Spodziewam się, że PS4 będzie miało kolejny świetny rok sprzedaży, ale spodziewam się, że będzie on gorszy w porównaniu z 2018 rokiem – odpowiada Mat Piscatella.

8 premier gier na nowy tydzień. Powrót Call of Duty i atak serii The Sims

Analityk Ameryki nie odkrywa stwierdzając, że życie PlayStation 4 będzie trwało tak długo, jak długo Sony będzie w stanie zagwarantować posiadaczom sprzętu dobrej jakości zawartość, w tym przypadku gry. Obecny rok zapowiada się pod względem ekskluzywnych produkcji przyzwoicie i z pewnością nie gorzej będzie w 2019 roku. Jednak jak długo producent będzie w stanie zagwarantować pożądaną jakość bez zmiany technologii? Jakby nie patrzeć, PS4 swoje lata na karku już ma, a PS4 Pro nie przyniosło ze sobą takiej dawki nowej mocy, która mogłaby w znaczący sposób podnieść doznania wizualne w nowych grach.

Premiera PlayStation 5 – analitycy zgodni

Serwis Gamingbolt zapytał wspomnianego analityka, kiedy nadejdzie właściwa pora, aby Sony wypuściło na rynek PlayStation 5. – Rok 2020 jest tym, co mam w mojej prognozie. Dane sugerują, że nie trzeba robić tego wcześniej – twierdzi Mat Piscatella dodając, że byłby zaskoczony, gdyby sprzęt wylądował na rynku wcześniej.

Przypuszczenia analityka NPD pokrywają się z tym, co już we wrześniu zeszłego roku mówił Michael Pachter podczas podcastu The 1099: Sądzę, że premiera PlayStation 5 nastąpi w 2019 lub 2020 roku, lecz gdybym musiał się założyć, to stawiam na 2020 rok. Sony zarabia dużo pieniędzy na PlayStation 4 i firma będzie chciała wyciągnąć ze sprzętu tyle, ile tylko się da.

Obecna, dobra sytuacja PlayStation 4 rzeczywiście skłania do tego, by uznać rok 2020 jako najlepszy na premierę PlayStation 5. Jak Wy sądzicie?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie